fb pixel GLOSA: Leoš Mareš je jako pokémon, který se odmítá vyvinout do posledního stádia – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Leoš Mareš je jako pokémon, který se odmítá vyvinout do posledního stádia

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Leoš Mareš včera poprvé usedl v porotě legendárního pořadu SuperStar, aby ze své pozice vysoce úspěšného muzikanta hodnotil budoucí hvězdy československé popové scény. Mareš několik ročníků SuperStar v minulosti moderoval, takže přejít mezi porotce pro něj byl naprosto logický krok kupředu. Protože Leoš je stejně dobrý moderátor jako hudebník. Jestli chápete, co tím myslím.

Jan Studnička
Jan Studnička 17.2.2020, 11:18

Já nejsem, nejsem, nejsem, nejsem vůbec muzikant

Leoš Mareš rád hraje na notu: “Hele, já nedělám hudbu, to je spíš taková srandička, mě nemůžete poměřovat s normálníma muzikantama.” Přesto mu tahle póza “já nic, já nemuzikant” nebrání, aby se jako áčková hudební hvězda choval. Duety s Gottem, který umírá na zadních sedadlech auta, koncerty v O2 aréně s lístky za dva a půl tácu a místo v porotě SuperStar. Díky tomu může být Mareš rozkročen mezi dvěma světy a brát si z obou to nejlepší; jednak všechny ty muzikanty soudit a hodnotit jako moderátor a “outsider”, který si z hudebního průmyslu jen dělá šprťouchlata… a zároveň mít všechny jejich výhody.

To by se možná dalo tolerovat, kdyby jeho tracky byly zábavné a dobré, jako je to třeba u americký hudebních šprýmařů Lonely Island. Ale ony nejsou. Nejsou to songy, které by satirizovaly hudební průmysl nebo nějaký společenský fenomén, je to jen chabý pokus o to udělat normální písničku, který se v případě až moc velké kritiky za to, jak je špatný může vymluvit, že to vlastně byla jenom legrácka. Jsem přesvědčen, že pokaždé, když se Leoš pokusí rapovat, obludnost celého výjevu překoná čas a prostor a někoho z Wu-Tangu rozbolí hlava.

To samozřejmě není nic objevného - vy to víte, my to víme a Leoš Mareš to z nás ze všech ví nejlépe. Proto ta hra na nemuzikanta. Horší je, že přesně takhle i moderuje.

Ráno možná, pozdě večer ne

Uděláme si takové rychlé mentální cvičení. Schválně se na pár sekund zamyslete a řekněte mi… Jaký je Leoš Mareš? Co je to za člověka? Jaké má názory, co má rád? Pravděpodobně řeknete, že je pracovitý, což on určitě je… Ale to není úplně něco, co se odráží v projevu moderátora, že ne? Pak můžete říct, že má rád drahé věci, páč má ty předražené hodinky a Ferrari na leasing, ale o tom taky nikde nemluví. Nemá vytvořenou personu člověka, který miluje luxus a drahé věci. Ani jeho smysl pro humor není vyhraněný, prostě řekne první pitomou slovní hříčku, která ho napadne. A je na ní vždycky podivně hrdý.

Long story short; nikdo nemá tušení, co je Leoš Mareš zač. A to je nejspíš záměr.Tahle Marešova nijakost je jeho nejsilnější zbraň a zároveň jeho největší slabost. To, že může nenásilně a bez příchutě odmoderovat cokoliv je důvod, proč má tolik peněz a všichni ho milují. Protože v podstatě nemůžete mít nic proti Marešovi. Je to dobrej kluk.

Ale je to taky důvod, proč navždycky zůstane uvězněný v těchto nováckých formátech jako je SuperStar, Slavíci a Fotbalista roku. Proto jeho Late Night Show měla jenom dva díly.

Víte, když se dělá dobrá late night show, vystaví se kolem osobnosti moderátora. Jimmy Fallon byl smíšek z SNL, takže celý jeho pořad stojí na tom, že se směje s hosty, všechno je neuvěřitelně goofy a hry jsou maličko pošahané… všechno je takové rozhihňané. To, že Prima koupí formát téhle show, neznamená, že bude fungovat kolem Leoše, který je… pracovitý. A má Ferrari.

Nemůžete stavět na osobnosti moderátora, když moderátor žádnou osobnost nemá.

Řekni nám, co si myslíš, dopr*ele!

I když se to z textu nezdá, já jsem vlastně pořád fanda. Jen bych si přál, aby nejlépe placený český moderátor naplnil svůj potenciál a stal se nejlepším českým moderátorem. Aby se jako pokémon konečně vyvinul do své finální podoby!

Prostě si vytvoř personu, Leoši, není to tak těžké. Řekni nám, co si myslíš aspoň o něčem. To, že Krausova persona je arogantní kretén, Eben dělá alfa boomera a Šíp si jede zmateného strejdu, neznamená, že ta tvoje musí být taky otřesná.

A proboha, my chápeme, že makáš sám, ale najmi si writery. I ti nejlepší moderátoři na světě to dělají, je to normální a nemusíš se za to stydět. Stejně tak nech někoho, ať ti pomůže s muzikou, naučí tě frázovat, pomůže s beatem a navrhne song, ve kterém budeš dobrý. Nemusíš všechno dělat sám.

Možná je pro tebe tvoje ego a Ferrari důležitější než řemeslo. V tom případě dobrá práce. Ale nějak se mi tomu nechce věřit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články