fb pixel Rick a Morty se vrátili ve velkém stylu. Druhá část čtvrté řady vypadá lépe, než jsme čekali – G.cz
Vyhledávání

Rick a Morty se vrátili ve velkém stylu. Druhá část čtvrté řady vypadá lépe, než jsme čekali

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Rick a Morty, to je velice zvláštní seriál. Po vážně… podivné třetí sérii a trochu vlažném přijetí první poloviny té čtvrté se internet trochu váhavě ptal: “Co když to už takhle zůstane?” Nezůstalo. Nové tři díly jsou Rick a Morty v nejlepší formě.

Jan Studnička
Jan Studnička 23.5.2020, 13:37

PICKLE RICK!

Pod vedením zkušeného tvůrce a scénáristy Dana Harmona, který je posedlý sofistikovaným metahumorem a příběhovou strukturou, se z nevinného animáku Rick a Morty stala během jedné série kultovka, která znovu vytáhla americký undergroundový kanál Adult Swim na světlo mainstreamu. Přidejte k tomu poloimprovizovaný dabing představitele obou titulních postav Justina Roilanda a máte koncept pevný jako skála.

Druhá série jenom utvrdila úspěch show a začalo se uvažovat, co teda teď dál. Adult Swim odklepl třetí sérii a ta měla velice zvláštní efekt. Jednak Harmon začal produkovat díly, které se podivně nořily do myslí melancholických postav a chvílemi to vypadalo, že se seriál víc zaobírá psychologií kreslených karikatur než divokými dobrodružstvými, které z něj udělaly takový hit. Nikdy se do toho nešlapalo tak tvrdě a tak syrově jako třeba v seriálu Bojack Horseman, který je k Rickovi a Mortymu s oblibou přirovnáván, ale náznak tam byl.

Do toho se objevila skupina fanatických fandů, kteří měli na svědomí virální incidenty jako třeba ten, kdy muž vylezl na pult u McDonald’s a křičel, že je PICKLE RICK! Ani Harmon ani Roiland se o ničem takovém moc nechtěli bavit, skoro to vypadalo jako by je tvorba seriálu přestala těšit… A s koncem třetí série se pak show trošku neohrabaně pokusila vrátit status quo na začátek seriálu a pak bylo nějakou dobu ticho. Co teď?

#sixseasonsandmovie

10. května 2018 Adult Swim oficiálně oznámil, že s tvůrci podepsal dohodu na dalších sedmdesát epizod a teprve teď se začala racionální část fanoušků trochu bát. Není to moc? Rick a Morty nikdy nebyl seriál, který by měl plivat desítky průměrných epizod ročně, naopak. A Adult Swim samotný nikdy nebyl postavený na dlouhodobém vysílání nekonečných serošů, spíš naopak.

Příchod čtvrté série byl rozdělen na dvě části. Pět dílů do konce roku 2019, dalších pět na jaře 2020. A už s první polovinou měla řada fandů trochu problém. Nějak to ztratilo švih, říkali. Není to přesně to, co jsme chtěli, říkali. Fandom Ricka a Mortyho se postupně přetvořil v něco, co nápadně přopomíná fanouškovskou základnu Star Wars tedy ufňukanou toxickou díru, které se nikdy nic nelíbí.

Jenomže! Druhá část čtvrté série dovalila bez většího hypu na přelomu dubna a května a ukázala prostředníček všem, kteří pochybovali. První díl je typická harmonovina, meta šílenost, ve které si sám autor dělá srandu ze svých vlastních obsesí, druhý byl divokou, ale srandovní epizodickou historkou o parazitujících mimozemšťanech s několika vychytanými sociálními komentáři a zatím poslední epizoda, která je již ke shlédnutí na Netflixu je internetem už považována za “instant classic”.

Hlavně proto tenhle článek píšeme, abyste věděli, že Rick a Morty zase běží, nové tři epizody najdete na Netflixu a je to tak super, jak jen můžete doufat. Pokud všechno klapne, vypadá to, že si Dan Harmon nejenom splní, ale dokonce překoná sen, který si nastavil při tvorbě svéhom předchozího seriálu Community. #SixSeasonsAndMovie

Podobné články

Doporučujeme

Další články