fb pixel KOMENTÁŘ: Jen ať si neočkovaní za testování platí, na vakcinaci měli času dost – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Jen ať si neočkovaní za testování platí, na vakcinaci měli času dost

Zdroj: FB - Adam Vojtěch

Je po volbách, počet nakažených covidem-19 roste a další Češi se nechtějí nechávat očkovat. Co s tím? Vláda se proti odpůrcům očkování rozhodla přitvrdit, což se jim rozhodně líbit nebude. Bez očkování nebo testu si od listopadu například nesednou ani do restaurace na oběd. Platnost testů se navíc zkrátí a už nebudou zdarma, jako tomu bylo doposud. A my říkáme ANO. Odpůrci očkování měli na vakcinaci času dost. Jen do nich!

Rom Jeremy
Rom Jeremy 21.10.2021, 14:45

Dost bylo testování zdarma

Určitě jste zaznamenali mohutnou vlnu odporu v diskuzích pod články související s novými anticovidovými pravidly, která Ministerstvo zdravotnictví zavádí od 1. listopadu. Končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) se rozhodl před odchodem z funkce (a také hlavně po volbách) zakročit proti šíleným antivaxerům a negramotným lidem, kteří věří dezinformačním článkům z hlubin internetu. Vzhledem k tomu, že počet osob s ukončeným očkováním v ČR dosahuje něco málo přes 6 milionů a už nadále neroste, rozhodl se proti neočkovanému „zbytku“ zaútočit skrz finance a společenský život. Vakcín je dostatek a času na naočkování měli lidé přes léto dost, a tak se není čemu divit, když se Ministerstvo zdravotnictví od listopadu rozhodlo tvrdě zakročit.

Na základě nových pravidel si neočkovaní lidé nad 18 let budou muset hradit veškeré testování sami. Testování zdarma budou mít pouze očkovaní, lidé po první dávce a ti, kteří se z nějakých zdravotních důvodů očkovat nemohou. To ovšem není všechno, protože se zkrátí i platnost testů. PCR testy budou mít sníženou platnost na pouhé 3 dny od odběru a antigenní testy budou nově platit POUZE 24 hodin! To by měli mít na paměti například pravidelní návštěvníci hospod, kteří se budou muset testovat před každým vstupem do putiky. Buď se to prodraží hostům, anebo v horším případě restauratérům a hospodským. Ti kvůli tomuto nařízení mohou přijít o velkou část zákazníků. Když počítáme s tím, že v této zemi máme 6 milionů obyvatel očkovaných a 4 miliony naopak ne, tak se může stát, že restauratérům a hospodským v nejhorším případě mohou klesnout tržby až o 40 %.

Čísla bohužel rostou, a když to na lidi s očkováním nelze po dobrém, tak se na ně musí po zlém. Neočkovaní lidé nejenže způsobí svou nezodpovědností ztráty svému oblíbenému podniku, ale navíc mu ještě přidělají práci navíc. Personál v restauracích a dalších podnicích totiž bude muset začít kontrolovat očkování, prodělání nemoci nebo platný negativní test.

Adam Vojtěch to nemá v této situaci vůbec lehké, a to je navíc na odchodu. Bohužel je to jediná možnost, jež některé neočkované jedince jít na vakcinaci donutí. Pokud ne, bude možná dalším krokem povinná vakcinace pro všechny, jako se o tom uvažuje v Rakousku.

Závěrem – pokud je někdo nezodpovědný, tak ať si za svou neohleduplnost vůči starým a nemocným lidem platí ze svého. Naše veřejné zdravotnictví už zaplatilo dost zbytečných testů za odpůrce očkování. Vakcína je zdarma, takže byste toho měli využít. Více, co by za to děti v Africe daly?

Podobné články

Doporučujeme

Další články