fb pixel KOMENTÁŘ: Držte si špagety, čeká nás italský scénář – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Držte si špagety, čeká nás italský scénář

Zdroj: G.cz

Nic neokoření publicistiku tak jako trochu národnostních stereotypů, takže: nagelujte si vlasy, natáhněte nátělníky, vstupte do mafie, divoce gestikulujte, změňte strany uprostřed světové války a zadělejte na pizzu, protože… nás čeká italský scénář.

Jan Studnička
Jan Studnička 27.2.2021, 12:03

Italský scénář

Česko má něco přes dvacet tisíc mrtvých, v DVTV mluví primáři o tom, že vídají pětadvacátníky, kterým extrémně nakažlivá choroba v podstatě sežrala celé plíce a naším vůdcem je Andrej Babiš. Je to jako kdyby hořel les a zvířátka si za svého vůdce zvolila lumíka. A přestože je situace v zemi doslova nejhorší na světě, Babiš odmítá přijmout jakékoli funkční opatření.

Nikdy jsem si nemyslel, že budu mít k tomuhle amorálnímu stvoření, které se stalo naším premiérem, silnější odpor než před pandemií. Ale Andrej zas a znovu dokazuje, že když jde o něj, i dno má svůj sklep. A v něm je uložený krumpáč, jímž se může postupně prokopávat hlouběji a hlouběji. Už rok Babiš v podstatě nedělá nic jiného, než že přijímá zodpovědnost a pak se jí všemožně zbavuje. Jako Mr. Bean, jenž si objedná biftek a pak ho schovává po celé restauraci.

Moje rodina pochází z Karlovarska a v podstatě co týden mi naši z karanténní zóny Sokolovsko hlásí (už jenom, že něco takového existuje, mi v podstatě hlava nebere), kdo zase natáhl bačkory v nemocnicích, jež už jsou v podstatě přeplněné. A jediné, co mi v tuto chvíli přináší aspoň zbytky hořké radosti, je fakt, že máme konečně číslo, které ukazuje, že je Babiš nejenom podvodník a zločinec, ale především neschopný idiot.

Koronavirus v podstatě vystavil celému světu test a Česko je objektivně nejhorší země na světě. V Africe jsou státy, kde lidé věří, že se impotence léčí drceným nosorožčím rohem a rakovina tím, že sníte místního albína. V Jižní Americe jsou státy, které v podstatě kontrolují drogové kartely. A Česko je nejhorší na světě.

Já nejsem pomstychtivý člověk. Vždycky jsem si říkal, že kdyby Babiš přišel a řekl: „Čau lidi, vidím, že vás seru, takže to uděláme takhle. Já si nechám, co jsem nakradl, vy mě nebudete stíhat a já půjdu do prdele,“ vzal bych to. Ale to, že má Andrej teď osobně na svědomí DESÍTKY TISÍC MRTVÝCH, mě vede k myšlence, že si budeme kvit teprve, až ho někdo pověsí za nohy na nejbližší benzínce. Jako Mussoliniho.

Tak by měl vypadat ideální italský scénář.

Podobné články

Doporučujeme

Další články