fb pixel KOMENTÁŘ: Česko žádné #MeToo ani Neverland neovlivní. Ze židle by nás zvedlo jen zdražení piva – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Česko žádné #MeToo ani Neverland neovlivní. Ze židle by nás zvedlo jen zdražení piva

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

S Čechy jen tak něco nehne. Od piva nás nezvedlo ani banování umělců kvůli sexuálnímu obtěžování a vytahování 30 let staré pedofilní špíny na hudební ikonu Michaela Jacksona. Naše společnost asi nikdy nebude hyperkorektní jako je tomu v současné době v USA. Podle spisovatelky Denemarkové může za to, že nás #MeToo nezajímá, i náš prezident. Vážně?

Rom Jeremy
Rom Jeremy 26.3.2019, 07:53

Hyperkorektní Česko? Nikdy!

Může za zlehčování kampaně #MeToo skutečně nás prezident? Podle nás rozhodně ne, protože jsme byli součástí zlehčování této kampaně my všichni. Tolik vtípků na #MeToo jako my Češi snad nikdo jiný nevytvořil. Rozhodně to není jen o Zemanovi. #MeToo tu bylo intenzivně zlehčováno, i když se nás přímo netýkalo. Každý si na něj totiž udělal svůj názor. Rozhodně se nejedná o černobílou záležitost, kterou můžeme buď podpořit, nebo zavrhnout. Zásadní problém je, že se stejně jako v případě Michaela Jacksona jednalo o 30 let starou "mrtvolu", kterou někdo vykopal a začal řešit. Vy si pamatujete, co jste dělali před desítkami let? My si nepamatujeme, ani co jsme měli předevčírem k obědu, takže je dost těžké soudit staré výpovědi. I proto jsme vůči těmto kauzám poměrně skeptičtí.

V případě, že ke znásilňování žen skutenčě docházelo, nemělo by se to rozhodně zlehčovat. Muži, co znásilnili ženu, měli být nahlášení na policii a souzeni podle zákona. Otázkou je, jestli šlo ve všech případech opravdu o znásilnění. Když se objeví ve 3 ráno opilá žena doma u vlivného amerického producenta, který by ji mohl pomoct k hvězdné roli v hollywoodském filmu, neřiká se tomu znásilnění, ale kariéra přes postel. Proč se tohle nikdo nesnažil rozlišit? Čech se na takový případ zkrátka podívá jiným pohledem než Američan nebo Francouz. To je ten důvod, proč se u nás stavíme k těmto kauzám opačně než jinde v západním světě. Není to tedy tím, že vlastně nejsme západní svět?

Čech se ani nezeptá na to, proč seděla opilá u bohatého a vlivného muže ve 3 ráno, ale spíš ho bude zajímat, proč má někdo potřebu vytahovat 30 let starou kauzu a zviditelňovat se tím. Podobné to bylo i s dokumentárním snímkem Leaving Neverland, který se týkal pedofilního zneužívání mladých chlapečků. Nikomu nepřišlo 30 let divné, že Jackson chodil všude s dětma za ruku a spal s nimi v posteli. Matky mu navíc své děti ochotně půjčovaly. Mezitím se nechaly Jacksonem vozit po celém světě v rámci tour nebo si od něj nechaly zaplatit hypotéku. Čecha to samozřejmě naštve a řekne, že po zveřejnění tohoto filmu by měla zásahová jednotka vtrhnout k "nezodpovědným" matkám a zavřít je za to, že pedofilovi svoje dítě na víkend ochotně půjčovaly. Místo toho, aby lidé začali opovrhovat těmi matkami, rozhodla se rádia, že přestanou Jacksona hrát. Tohle by se u nás nikdy nestalo.

Je to podobné, jako kdyby se prokázala pedofilní kauza u českého faráře a církev by se rozhodla, že zavře kostel ve městě, kde bylo dítě znásilněno. Je to nesmysl. Nebo bychom se měli naštvat na Václava Havla, že se kdysi sešel s Jacksonem? Ale no tak....

Můžeme být rádi za to, že žijeme v zemi, kde kauzy jednotlivců nerozhodí celou společnost a z věcí, které se jinde intenzivně prožívají máme legraci. Do ulic bychom vyšli jen, kdyby se zdražilo pivo na dvojnásobek, což by se samozřejmě nikdy nestalo. I proto žijeme v nejlepší zemi na světě.

A zde se vegani rozhodli, že budou krmit svoje kočky a psy drcenou sójou, což by neměli dělat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články