fb pixel Vegani chtějí své masožravé miláčky krmit drcenou sójou a kukuřicí. To už je dříve naučí létat a plivat oheň – G.cz
Vyhledávání

Vegani chtějí své masožravé miláčky krmit drcenou sójou a kukuřicí. To už je dříve naučí létat a plivat oheň

Zdroj: pixabay.com

Vegani mají pocit, že všichni v jejich okolí by měli vědět, že nejedí žádné živočišné produkty. Zároveň si myslí, že by i jejich blízcí a známí neměli jít maso a pít mléko. Navíc jsou silně přesvědčení o tom, že nedávat maso svým čtyřnohým miláčkům, je skvělý nápad. Jenže není. Neodepírejte svým psům a kočkám maso! Potřebují ho.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 25.3.2019, 16:02

Vegani milují zvířata, ale týrají je

Je hezké, že vegani myslí na zdraví svých psů a koček, ale pak jim nechtějí dávat maso. Krmit své čtyřnohé miláčky pouze rostlinnou stravou by se podle právního pohledu mohlo chápat jako přestupek týrání zvířat nebo by dokonce mohlo jít o trestný čin zanedbání péče. Za tyto přečiny by vám mohla hrozit tučná pokuta nebo odnětí svobody. Zní to paradoxně, že vegani jsou proti týrání zvířat, jenže sami zvířata svým jednáním mučí. Neuvěřitelné, že? Ale je to tak.

Budete se divit, ale internetové obchody jsou plné vegetariánských a veganských psích a kočičích granulí a některé z nich jsou dokonce určené pro štěňata. Díky tomu si tak můžete vychovat svého vegepsa nebo kočičku veganku, která by vás za toto nezodpovědné chování měla škrábnout do obličeje.

Váš domácí mazlíček sice granule sní, jenže byste neměli zapomínat na to, že kočka je primárně masožravec. Je sice pravda, že pes je identifikován jako všežravec, takže dokáže štěpit škroby v žaludku stejně jako my, jenže i tak maso ke svému životu potřebuje. I samotní veteřináři vám potvrdí, že není správné, aby pes jedl pouze rostlinnou stravu. Člověk vegan by proto neměl skrze svého domácího mazlíčka propagovat svůj životní postoj.

Každopádně nemáte-li rádi svou kočku, krmte ji veganským krmivem, i když se jedná o obligátního masožravce. Vegana ani vegetariána z ní neuděláte. Je to jako byste ji chtěli učit chodit po dvou nebo létat.

Veganská strava pro kočky je proto postavená na tom, že obsahuje některé látky, které slouží k tomu, aby dokázaly granule strávit. Je v nich například aminokyselina taurin a další vitamíny a minerály, které kočkám pomohou dosáhnout vyváženou stravu.

Příznivci veganství by si neměli hrát na bohy a raději by se měli poradit se svým veterinářem o tom, jestli je správné dávat domácímu mazlíčkovi namletou sóju, rýži a kukuřici s príměsí chemicky vytvořených vitamínů a minerálů.

Samozřejmě, že na nás můžete klasicky vytáhnout nějaké chytré argumenty z internetových diskuzí z webů typu vegánek.cz apod., jenže přírodu neošálíte.

A zde si můžete přečíst komentář Petra Boháčka na téma ekologických demonstrací.

Podobné články

Doporučujeme

Další články