fb pixel Klasická Godzilla rozdupe kino Lucerna! 5 nejzajímavějších kousků z programu sci-fi festivalu Future Gate – G.cz
Vyhledávání

Klasická Godzilla rozdupe kino Lucerna! 5 nejzajímavějších kousků z programu sci-fi festivalu Future Gate

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Na konci února proběhne v Praze již šestý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. Letošním tématem je životní prostředí a jeho vyhlídky do budoucna. Jako každý rok program nabídne mix klasických kousků žánrů, ale i novinek ze světa science fiction, my jsme vybrali 5 kousků, které byste určitě neměli minout.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.2.2019, 16:00

1. Lajko: Cigán ve vesmíru

Zahajovací film festivalu bude skutečná pecka, i když jste o něm dost možná neslyšeli. Lajko: Cigán ve vesmíru je maďarskou černou komedií, která vám vysvětlí, jak to ve skutečnosti bylo s první živou bytostí ve vesmíru. Nebyl to totiž pes Lajka, jak jste si doposud asi mysleli, ale pilot práškovacího letadla Lajos Serbán. Už jako dítěti se mu podařilo zkonstruovat raketu z polní kadibudky. Bohužel, funkční raketa vystřelila do nebeských výšin i s jeho matkou. A od té doby se Lajko snaží podívat do vesmíru, aby se s ní setkal. Umožní mu to až komunistický aparát. Promítá se 27.2. ve 20:30.

2. Godzilla

Ani blockbuster z 90. let, ani remake, na jehož sequel aktuálně čekají milovníci filmů z kategorie "velká zvířata rozbíjí velké věci". 1. března od 20:00 v Lucerně pořadatelé festivalu promítnou klasickou japonskou Godzillu z roku 1954. Součástí projekce bude i beseda s odborníkem na slovo vzatým, filmovým kritikem a "godzillologem" Kamilem Filou.

3. Gattaca

Další velká klasika, kterou by milovníci žánru rozhodně měli vidět na plátně. 28. 2. od 20:30 v Lucerně poběží Gattaca, mimochodem jedna z prvních zásadních rolí Ethana Hawkea. Vincent je jeden z posledních lidí, který se narodil z lásky svých rodičů, a tudíž mimo dohled genetických inženýrů. Nedokonalý Vincent je "odsouzen" k práci uklízeče ve velkém centru pro pěstování dokonalých lidí Gattaca, ačkoliv sám tolik touží stát se kosmickým navigátorem. Nakonec volí cestu podvodu... Vynikající počin bude opět doplněn besedou s Kamilem Filou, tentokrát se k němu ale připojí "brněnská spojka", kritik Radomír D. Kokeš.

4. Freaks

Ne, nejedná se o černobílé drama z cirkusového prostředí, ale o "komorní X-Meny". Tak by se nízkorozpočtový snímek Freaks režisérů Zacha Lipovskyho a Adama Steina dal popsat asi nejlépe. Emile Hirsch, kterého znáte třeba z Legend z Dogtownu nebo Útěku do divočiny, hraje osamělého otce malé dívčiny, kterou drží hodně zkrátka. Dcerka dokonce ani nesmí ven. Proč? Ona a její otec jsou totiž jiní, než ostatní lidí a ti ostatní lidé to nevidí rádi. Nečekané twisty a kvalitní scénář si můžete v Lucerně užít 1. března od 20:30.

5. Prospektor

Pedro Pascal (ten s rozmačkanou hlavou ze Hry o trůny) a vycházející hvězda Sophie Thatcher jsou dva velmi odlišní lidé, kteří se ale musí spojit, aby přežili v cizím a nehostinném prostředí vesmírného pralesa. Přiletěli tam hledat stejnou věc, ale každý z jiných důvodů. Vizuálně podmanivý Prospektor bude na festivalu Future Gate k vidění 2. 3 od 20:45.

Kompletní přehled filmů, které festival v pražském kině Lucerna mezi 27. 2. a 3. 3. uvede, najdete tady. Mimo to návštěvníky čeká také mini-maraton seriálu Červený trpaslík s velmi speciálním hostem a bohatý doprovodný program. Koupit vstupenky na jednotlivé projekce můžete od 4. února na pokladně Lucerny nebo online na stránkách festivalu.

Po skončení pražské verze se festival přesune do Brna, kde bude probíhat na dvou místech; od 6. do 7. 3. v kině Art, od 7. do 10. 3. pak ve Hvězdárně. Dále navštíví ještě Plzeň a Šumperk.

A tady čtěte nejnovější informace o post-apo zombie komedii Zombieland 2.

Podobné články

Doporučujeme

Další články