SATIRA: Jak se stát celebritou v Česku? Stačí se nemýt, snídat chipsy a přihlásit se do Výměny manželek – G.cz
Vyhledávání

SATIRA: Jak se stát celebritou v Česku? Stačí se nemýt, snídat chipsy a přihlásit se do Výměny manželek

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Být slavným v Česku je snazší, než si myslíte. Již několik sezón nám reality show Výměna manželek ukazuje, že k tomu stát se tuzemskou celebritou stačí se nemýt, neuklízet a nečistit si zuby. Zatímco většina společnosti pokládá základní hygienické návyky za samozřejmost, existují mezi námi tací, kteří se mýt prostě nechtějí, zato chtějí být v televizi celému národu na očích.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 25.9.2019, 13:30

Stačí si nečistit zuby a snídat chipsy

Koncept oblíbené reality show Výměna manželek je v podstatě geniální a těží z životů obyčejných lidí podobně jako pořad Prostřeno! Cíl je vždy jasný; stačí skrz casting vybrat co nejspecifičtější a nejrozdílnější skupiny lidí a nechat je několik dní fungovat pospolu. V rámci Výměny manželek samozřejmě nejvíce funguje, když na deset dní spojíte naprosto rozdílné osobnosti, což v praxi znamená, že k sobě nastěhujete bohatého s chudým, hloupého s chytrým, dominantního se submisivním nebo čistotného s nemytým.

I lidé, co se nemyjí, chtějí získat 100 tisíc korun, které televize Nova za účast v pořadu rozdává. Navíc je to pro ně jedinečná příležitost ke zviditelnění. Navíc většinou nejsou moc bystří a z potenciální ostudy si nic moc nedělají. Je jim jedno, že se jim sousedé budou smát a koukat se na ně skrz prsty za to, že si jejich děti neumí vyčistit zuby. Po odvysílání je pro takového člověka lepší, když si na týden smaže účty na sociálních sítích, protože dopad v podobě nenávistných komentářů a diskuzí pod novinovými články je drtivý. Každá sláva je však pomíjivá, takže za pár týdnů si na ně nikdo ani nevzpomene.

Tento druh slávy má však svá úskalí. Vzpomeňme na legendární paní Věru, která celé dny jen hrála videohry na tabletu a balila cigarety. Ve volných chvílích se ráda koukala na výlohy. Díky tomu, že si nečistila zuby, protože ji pak bolely, si vysloužila přezdívku špindíra Věra, která se s ní táhne do dnešních dnů. Samozřejmě, že nic není ztraceno. Před nedávnem po sociálních sítích kolovala fotografie, která zachycuje Věru při práci pokladní v supermarketu. Na fotografii vypadá umytě, což je dobrá zpráva a poučení pro všechny. Každý se může změnit. I když někdo k tomu potřebuje výsměch a urážky z úst poloviny národa.

Pokud tedy spadáte do výše popsané sorty lidí, neváhejte. Říká se, že lidé chtějí vidět krev. V případě Výměny manželek jsou to spíše zkrvavené dásně z nečištěných zubů, tak proč jim to nedopřát? Ostudný pořad sledují miliony diváků, kteří se už během upoutávek těší na to, až uvidí rodinu, která doma neuklízí a ke snídani jí hranolky s majonézou. A 100 tisíc je 100 tisíc.

A zde mluvčí Ovčáček oslavil své 40. narozeniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články