fb pixel Když je Eurovize zábavná: Komedie s Farrellem a McAdams letos nahrazuje stupidní pěveckou soutěž – G.cz
Vyhledávání

Když je Eurovize zábavná: Komedie s Farrellem a McAdams letos nahrazuje stupidní pěveckou soutěž

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Eurovize patří k tomu druhu zábavy, který se dá bez větších okolků označit za pokleslý, a to bez pardonu. Mezinárodní pěvecká soutěž, do které Češi snad ještě nikdy nebyli schopni poslat pořádného reprezentanta s byť minimální šancí uspět, se letos díky koronaviru ruší. Místo ní si na Netflixu můžete užít novou hranou komedii jménem Eurovize, která si právě z tohoto zvláštního fenoménu dělá legraci. A dělá to velmi dobře!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 10.7.2020, 08:58

Eurovize trochu jinak

Koronavirová krize letos překazila mnoho věcí. V některých případech je to k vzteku - nečekají žádné velké filmové ani hudební festivaly, dovolenou můžeme cílit jen do určitých destinací, řada filmových premiér se kvůli malé návštěvnosti kin přesouvá do druhé poloviny roku nebo dokonce i až na ten příští a každý jen trochu soudný člověk se i navzdory rozvolnění v MHD dál paří se zakrytým obličejem. Jak se ale říká, všechno zlé je pro něco dobré - kvůli covid-19 se letos zrušila Eurovize, obskurní mezinárodní pěvecká soutěž, do níž evropské státy každoročně vysílají nějakého reprezentativního interpreta, aby se utkal s kolegy o to, kdo... je největší hvězda kýčovitého rádiového mainstreamu? Tak nějak jsme to slyšeli. Oficiálně je to samozřejmě zabaleno do spousty řečí o pozitivní globalizaci a setkávání jednotlivých kultur, ale to je i soutěž Miss, a všichni víme, že tam jde reálně jen o sexistickou přehlídku zadků v plavkách.

Česko zatím nemělo tu úplně nejšťastnější ruku co se volby našich zástupců týče. I když má Eurovize dlouholetou tradici, my se jí ze zjevných důvodů dlouho neúčastnili ačkoliv třeba "náš" Karel Gott v ní soutěžil už v 60. letech, akorát zastupoval Rakousko a ne Československo. S novým miléniem jsme to ale rozjeli a poslali tam například Gypsy.cz, pár lidí ze SuperStar nebo Kabáty. Jediná kapela, která zaznamenala výraznější úspěch, byla indie popová formace Lake Malawi. A letos poprvé bychom možná měli šanci vyhrát, neboť nás měl jet Evropě "ukázat" Ben Cristovao. To se ale vinou pandemie nestane.

Špatná zpráva zasáhla příznivce soutěže, ale také fanoušky filmu, a to proto, že spolu se začátkem Eurovize měl Netflix uvést dlouho avizovanou hranou komedii Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga s Willem Farrellem a Rachel McAdamas v hlavních rolích hudebního dua z Islandu, které si účastí na Eurovizi plní sen, ačkoliv jsou ti dva manťáci všem spíš pro smích. Ledově ostří vibes na 90 %! Naštěstí, Eurovize se sice zrušila, ale Netflix svou novinku stejně pustil do světa a přátelé, řekněme si na rovinu - je to sice trochu tupá sranda, ale rozhodně je to sranda!

Ne - tupá sranda... Když si děláte legraci z něčeho tak stupidního a zbytečného, jako je Eurovize, jak moc intelektuální to může být? Will Farrell si v debilních komediích libuje. Je to jeho typická poloha, my ho tak milujeme a ano, chceme ho opět vidět jako totálního zoufalce ve srandovním kostýmu, děkujeme mnohokrát (pokud toto nadšení pro Farrellovu jednotvárnost nesdílíte, tak Eurovize není pro vás, to je třeba říct)! Rachel McAdams je naopak všestranně nadaná herečka, která zvládne zahrát cokoliv od křehké hrdinky v přeslazené romantické komedii až po chladnou kriminalistku se sexuálním traumatem v seriózním thrilleru. A podobně jako její pomyslná, o generaci mladší nástupkyně Emma Stone, i ona začínala v teenage komediích, protože má obrovský bavičský talent. Je fajn vidět, že "to tam pořád je" a že se k tomu jednou za čas ráda a se ctí vrátí.

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga rozhodně není nejlepší komedií roku, není ani nejlepší komedií měsíce, je to jen (překvapivě) dobrá, mírně nadprůměrná komedie, která poslouží jako skvělá oddechovka, až se o víkendu vrátíte z koupaliště nebo uchození z výletu. Tak proč vám o tom říkáme? No, jednak proto, že, jak už padlo, čeští kinaři nic pořádného nepouštějí, jednak proto, že i my se u filmu občas chceme prostě jen bavit a u Eurovize nás zarazilo, jak moc jsme se bavili. Již teď vám ale můžeme slíbit, že příští týden vám vše vynahradíme - uvidíme totiž dlouho očekávaného Havla a panečku, to bude pošušňání. Ať tak, nebo tak.

Podobné články

Doporučujeme

Další články