fb pixel Rasismus jsem sám zažil v Americe i v Česku a cítím ho pořád, říká zpěvák Ben Cristovao v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

Rasismus jsem sám zažil v Americe i v Česku a cítím ho pořád, říká zpěvák Ben Cristovao v (NE)BLÁZNI

Zdroj: G.cz/(NE)BLÁZNI

Tomáš Poláček si tentokrát do své talk show (NE)BLÁZNI pozval zpěváka Bena Cristovao, který kdysi svoji kariéru začal v soutěži SuperStar a dokázal se prosadit. U muziky zůstal, ale není to dnes jediná činnost, které se věnuje. Nově si otevřel s kamarády hospodu. V rozhovoru otevřeně mluví nejen o hudbě a svém novém podnikání, ale také o rasismu, se kterým má vlastní zkušenost.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 12.6.2020, 10:43

O den dříve oslavil zpěvák Ben Cristovao třiatřicáté narozeniny, teď si přišel popovídat s Tomášem Poláčkem do talk show (NE)BLÁZNI: "Je to tak, už jsem v Kristových letech," řekl poté, co vypil půl piva na ex: "Ale musím zaklepat, tělo funguje líp než když dřív."

Během pandemie Ben Cristovao hodně trénoval ve své soukromé posilovně. "Mistrovství světa v brazilském jiu-jitsu nám sice tahle nemoc zrušila, stejně jako moje plánované vystoupení na Eurovizi, ale kdybych si zrovna já na něco stěžoval, musel bych si za to nakopat do vajec." Právě v době koronaviru rozjel nový projekt: "Se dvěma kamarády jsme v pražských Holešovicích otevřeli hospůdku jménem Výčep, protože ono se to málo ví, ale já jsem pivař, vždyť taky pocházím z Plzně. Zastávám názor, že když se člověk pořádně hýbe, dvě piva večer mu rozhodně ublížit nemůžou..."
Zajímavostí Benovy hospody je bezmasý jídelníček: "Čtyři roky jsem už veganem," vysvětluje, a potom klade moderátorovi Tomáši Poláčkovi sugestivní otázky: "Už sis někdy sám zkusil zabít kuře? Víš vlastně, jaké to je? Ne? Možná bys to měl zkusit..."

Rozhovor Bena s Tomášem najdete zde

Ty rasismus nevidíš

Vyjadřuje se i k současným rasovým nepokojům v USA, kde žije jeho mladší sestra, výborná stand-up komička. "Ty jsi, Tomáši, bílej, vypadáš jako solidní chlap ve středním věku, a proto se klidně může stát, že v Americe žádný rasismus nevidíš. Ale já ho tam párkrát zažil, takže se nedivím tomu, že se teď frustrovaní lidé tolik bouří. Chápu ségru, která chodí denně demonstrovat, podporuju to." Rasismus podle Bena nemizí ani v jeho rodné České republice: "Už to snad není jako v době, kdy jsem chtěl chodit s první holkou a její táta vzkázal, že to v žádném případě nepůjde, protože jsem černej. Už to není ani jako na přelomu milénií, kdy jsem se stal několikrát terčem napadení. Ono by to ani nešlo, když jsou všude kamery a kdokoli může sdílet živá videa mobilem; rasisti dnes musí být chytří. Na druhou stranu znám například několik úspěšných a slušných lidí, kteří měli jen kvůli tmavší barvě kůže velký problém pronajmout si v Česku byt, a podobně..."

Proč se Ben skoro odstěhoval do Keni? Jaké sociální síti teď dává přednost? A nenazrál čas pro založení rodiny?

O tom všem hovoří Ben Cristovo v novém díle talk show (NE)BLÁZNI na Géčku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články