fb pixel Kdo maže, ten ven z vlády jede? Podivné tweety můžou stát ministra Staňka mnohé, ostatním přinesly víkend plný virtuální zábavy – G.cz
Vyhledávání

Kdo maže, ten ven z vlády jede? Podivné tweety můžou stát ministra Staňka mnohé, ostatním přinesly víkend plný virtuální zábavy

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) to měl během prodlouženého víkendu evidentně těžké. Převtělil se do něj dokonce mistr Jan Hus, jehož na svém Twitteru citovoval, a zároveň tamtéž upozorňoval na "Dolínka a jeho pojetí ČSSD". Staněk se za své výlevy stal terčem posměchu, kolegové ze strany to ale berou celkem vážně.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 8.7.2019, 15:20

Staněk tweetuje

Okolo současného ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) je v poslední době rušno. Nejen, že je jedním z důvodů vládní krize, ale rovněž se na státní svátek místo odpočinku rozhodl kritizovat některé spolustraníky z ČSSD, a dokonce u toho citoval i Jana Husa. Po vystřízlivění zřejmě usoudil, že mu tyto tweety působí mnohem víc škody než užitku, a tak zmatené příspěvky raději smazal. Ale i tak to bylo pozdě.

„Věrný křesťane: hledej pravdy, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti, nebť pravda tě vysvobodí od hřiecha. A chran se od Dolínka a jeho pojetí ČSSD,“ napsal stále ještě neodvolaný ministr kultury Antonín Staněk na svém Twitteru a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Ten člověk potřebuje pomoc. Už několik týdnů se marně snaží vypadnout, teď to zjevně chce hrát na nepříčetnost,“ zareagoval na Staňkův příspěvek novinář Jindřich Šídlo. Podobných posměšných reakcí se na sociálních sítích objevilo mnohem víc.

Staněk se kromě Dolínka se opřel i do Michala Šmardy, kterému rovněž věnoval tweet. „Dnes jsem byl na folklórním festivalu v Dolních Dunajovicích, nějak mi tu dnes chyběl M. ŠMARDA, kandidát na ministra kultury, ale asi mu to jeho poradci nevyhodnotili jako důležitý projekt, škoda..., bylo to skvělé,“ napsal Staněk na Twitteru a následující den to opět smazal. Je dost možné, že to jeho poradci nevyhodnotili jako důležitý tweet.

V ČSSD to evidentně vře vzhledem k současné situaci, která není pro nikoho zrovna dvakrát příjemná. Staňkův spolustraník Petr Dolínek se do ministra kultury rovněž opřel na Twitteru. Ve svém příspěvku uvedl, že by Staněk měl z ČSSD vystoupit, a v případě, že dorazí v úterý na poslanecký klub, požádá veřejně o jeho vyloučení z jednání, jelikož má prý porady u pana Zemana. Takovýchto potyček mezi členy sociální demokracie jsme v poseldních dnech na sociálních sítích zaregistrovali víc.

Znamená tohle všechno snad blížící se odchod ČSSD z Babišovy vlády? Podle všech indicií se zdá, že mnoho členů této tradiční politické strany ve vládě být nechce, takže se možná dočkáme nějakého radikálního rozhodnutí. Předčasné volby každopádně nechce nikdo, protože by to znamenalo další výdaje, prostoje a vysokou pravděpodobnost, že by se ČSSD nedostala do Poslanecké sněmovny. Podobný osud by mohl potkat například i TOP 09 a STAN. Podle posledních průzkumů by navíc Andrej Babiš získal v příštích volbách mnohem méně hlasů než na podzim roku 2017, což by demokratické strany uvítaly.

Co si myslíte o současném chování našeho ministra kultury? Dočkáme se pádu vlády v blízké době? Následující týdny jsou ve znamení mnoha zásadních otázek, které nás trápí, nicméně již brzy se může vše změnit. Uvítali byste předčasné volby?

A zde je životní příběh Tomia Okamury, který nápadně připomíná Forresta Gumpa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články