fb pixel Kdo je, sakra, ministr Milek? Taky nevíme, ale chce omezit slevové akce v obchodech na minimum – G.cz
Vyhledávání

Kdo je, sakra, ministr Milek? Taky nevíme, ale chce omezit slevové akce v obchodech na minimum

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Demise nedemise, současná vláda se nebojí konat, plánovat a přicházet s čím dál lepšími nápady. Ministr zemědělství Jiří Milek se vytasil s návrhem výrazně omezit slevové akce v obchodech a také sjednotit marže. Zatímco Potravinářská komora to kvituje, Svaz obchodu stojí na druhém břehu.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.4.2018, 09:02

2+1 zdarma!

... takové a jim podobné výkřiky by mohly z českých obchodů a supermarketů brzy zmizet. Přál by si to ministr zemědělství v demisi Jiří Milek, o kterém až donedávna nikdo neslyšel. Do centra zájmu se dostal začátkem května poté, co tak trochu prasklo, že mu kromě standardního tiskového oddělení radí také někdejší moderátorka Mirka Čejková, a to za 181 tisíc měsíčně.

Na výslunní se Milkovi zjevně líbí, a tak na sebe nyní znovu upozorňuje. Inspirován jedním francouzským zákonem totiž navrhuje omezení slevových akcí v českých obchodech na minimum a sjednocení marží. Co by to v praxi znamenalo?

Podle Potravinářské komory samé skvělé věci. To, co obchodníci tratí na zboží v akci, pak nahrazují vyšší cenou u jiných výrobců – řekla médiím mluvčí komory Dana Večeřová. Obchodníci ale o slevy přijít nechtějí, to je jasné. Akční nabídky jsou konkurenčním a také jedním z hlavních marketingových nástrojů prodejců.

Pole prezidentky Svazu obchodu a cestovního ruchu Marty Novákové by tento krok vedl k jedinému – celkovému zvýšení cen prodávaných produktů. Je také otázkou, jak by to fungovalo v praxi. Kdo například nastaví správné prodejní ceny výrobců? Odpověď nezná ani ministr Milek. „Chtěl bych, abychom se s řetězci setkávali, abychom s dodavateli a řetězci našli společný kompromis, který bychom stvrdili nějakou dohodou, anebo legislativně,“ řekl náš „služebník“ (původní význam slova „ministr“).

A abyste měli jasno i o dalších aktérech současné (a již téměř půl roku odstupující) vlády, připomeňte si – Hezoun ze Superstar nebo vyšetřovatel žhářství ve Vítkově: kdo je kdo v Babišově vládě?

Podobné články

Doporučujeme

Další články