Kauza "Pojď ven" graduje: 10 poslanců podalo stížnost na Volného. Ten prý jen žertoval – G.cz
Vyhledávání

Kauza "Pojď ven" graduje: 10 poslanců podalo stížnost na Volného. Ten prý jen žertoval

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Buranské chování poslance Lubomíra Volného (SPD) se bude nejspíš dále řešit. Deset poslanců napříč politickým spektrem se totiž rozhodlo, že podá na Volného stížnost mandátovému a imunitnímu výboru sněmovny. Důvodem je jeho agresivní chování ve Sněmovně, během kterého zval „ven“ poslance Jana Birkeho (ČSSD), čímž podle některých vyzýval poslance na pěstní souboj.

Martin Miko
Martin Miko 7.2.2019, 11:01

10 poslanců podalo stížnost na Volného

Nedávný výstup poslance Lubomíra Volného (SPD), který zahrnoval i věty typu „Pojď ven!“ směrem na své kolegy, bude mít dohru. Deset poslanců ze stran KDU-ČSL, STAN a TOP 09 se rozhodlo podat stížnost na Volného za výroky, které pronesl během projednávání novely zákona o pobytu cizinců na území České republiky. Volný v podstatě jen zopakoval nesmysly, které si předtím napsal na svém Facebooku. Například opět prohlásil, že za prvního českého teroristu Jaromíra Baldu, který byl zároveň příznivcem a sponzorem SPD, mohou takzvaní sluníčkáři a liberální demokraté.

Podnět k vyšetření chování poslance Volného zaslala ve středu na imunitní výbor poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09). "Pan poslanec Volný při jednání sněmovny vyhrožoval poslanci Birkemu, a dokonce jej vyzýval, aby si s ním šel spory „vyřídit ven“. Takové chování považuji za naprosto nepřijatelné. Žádný poslanec nemá právo vyhrožovat jiným poslancům a nechci připustit, aby se takové chování časem stalo běžným,“ prohlásila Langšádlová ke stížnosti na Volného.

Na svou obhajobu Volný prohlásil, že v minulosti už vyzval „ven“ například Miroslava Kalouska nebo Milana Hniličku a oba dva prý pochopili, že se jedná o žert. V případě Birkeho se prý jednalo rovněž o vtip. Pan Volný však jaksi zapomněl, že v době vyřčení tohoto vtipu neseděl na nádražce, ale na plénu Sněmovny, což veřejnost i poslance pobouřilo nejvíce.

Pokud mandátový a imunitní výbor rozhodne, že se Volný nezachoval dle etikety, může mu hrozit i pokuta. Co si myslíte vy? Souhlasíte s chováním poslance Volného?

A koho nezajímá politika, má možnost si projet velký fotoreport od známé berlínské fotografky, která fotila Iggyho Popa i Ramones.

Podobné články

Doporučujeme

Další články