Kamarád taky rád: Uteče Tomio z údajně bortící se SPD do Listu Jaromíra Soukupa? – G.cz
Vyhledávání

Kamarád taky rád: Uteče Tomio z údajně bortící se SPD do Listu Jaromíra Soukupa?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Podle některých teorií se hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) postupně rozpadá a politický podnikatel a prodejce japonských potravin Tomio Okamura, který je zároveň předsedou tohoto politického subjektu, vymýšlí plán, jak z SPD elegantně vybruslit. Navíc je dost možné, že List Jaromíra Soukupa vznikl jako zadní vrátka právě pro Okamuru. Podle nás to smysl dává.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 27.3.2019, 11:29

Tomio na útěku

Na základě několika indicií je možné, že SPD čeká podobný osud jako kdysi potkal Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Už několikrát jsme vás v minulosti informovali o tom, že situace v hnutí SPD není v příliš dobré kondici. Za zmínku stojí například prapodivně aktivní Facebook Tomia Okamury, na kterém si přečtete kritiku snad všeho, co vás napadne, včetně Sorose, kvality potravin, serveru Aeronet.cz, vlády, platů moderátorů České televize, koncesionářských poplatků, migrantů, brexitu či zmanipulovaných agentur na průzkum volebních preferencí v neprospěch SPD.

Dalším znepokojivým hlediskem je postupné rušení krajských buněk v rámci ČR. Kromě zániku buňky v Moravskoslezském a Královéhradeckém kraji probíhají podobné neshody i v několika dalších krajích. Do toho si přičtěte odchod tří členů SPD z hnutí, což důvěru ve stranu rovněž velmi oslabilo. Jako bonus v kinech právě běží dokumentární film Filipa Remundy pod názvem Bratři Okamurové, který má podle Okamury za úkol jeho očernění.

Vypadá to, že se Tomio nenachází ve zrovna ideální pozici na to uspět ve volbách do Evropského parlamentu. Jeho světlo ve tmě však může být List Jaromíra Soukupa, který založil jeho velmi dobrý kamarád z TV Barrandov. Jaromír je s Tomiem jedna ruka – chodí spolu na večeře, dělají si spolu selfie a Tomio je jednoznačně nejčastějším hostem v Soukupových televizních pořadech. Před nedávnem navíc Soukup oznámil, že List Jaromíra Soukupa nepovede a ani nehodlá kandidovat ve volbách, čímž vlasntě otevřel zadní vrátka pro Okamuru.

Tato varianta zní poměrně reálně, protože na problémy v SPD se v médiích poukazuje čím dál častěji. Řadoví a bývalí členové si stěžují, že ačkoliv se strana jmenuje Svoboda a přímá demokracie, tak v ní panují spíše opačné poměry. V rámci pořadu Reportéři ČT vypovídala bývalá členka hnutí o tom, že členové byli nuceni trollit čtenáře na zpravodajských serverech v zájmu SPD v Moravskoslezském kraji, ve které donedávna "vládl" Lubomír Volný.

To už je dost argumentů k tomu, odejít zase o stranu dál jako tomu bylo s Úsvitem. Nebylo by ani od věci si před odchodem vystavit pár faktur za marketingové a PR služby, aby se kampaň v novém hnutí (List Jaromíra Soukupa) mohla rozjet ve velkém. Začínalo by se sice od píky, ale se zkušenostmi, penězmi a možná i s vlastní televizí.

Co si budeme nalhávat. Kdyby čistě hypoteticky z SPD odešel Tomio Okamura a Radim Fiala, tak by se strana rozpadla během pár měsíců, protože nikdo ve straně zkrátka nedokáže komunikovat s médii, tvořit si vlastní PR a vytvářet "okamurovský" obsah, který vzbudí povyk mezi lidmi.

Co si myslíte vy? Mohl by vážně Tomio utéct do Listu Jaromíra Soukupa a začít stavět nové hnutí?

A zde se Tomio příliš nepohodl s dezinformačním webem Aeronet.

Podobné články

Doporučujeme

Další články