Joaquin Phoenix možná bude novým Jokerem! Geniální herec by jako maniakální zločinec mohl překonat i Heatha Ledgera

Tak tohle by mohlo být vážně zajímavé! Joaquin Phoenix, herec, který se nebojí žádné výzvy, dostal nabídku, která se téměř neodmítá; v chystaném filmu by si měl zahrát Jokera. Phoenix se blockbusterům doposud vyhýbal, tento počin by měl ale stát úplně mimo současný DC vesmír.

Nový klaun in town

Jestli tohle klapne, mohlo by to být sakra velké! DC volí novou taktiku a po nezdarech "skupinových" filmů se společnost rozhodla každé své postavě vytvořit sólo film. Už měsíce se mluví o tom, který by měl přijít na řadu první - vlastní snímek dostane Joker, asi největší Batmanův protivník, kriminální mysl stejně šílená jako geniální.

Počin by se měl odehrávat v 80. letech a žánrově má být více kriminálním dramatem z pohledu zločince než komiksovou adaptací. Dlouho se spekulovalo o tom, že hlavní part byl nabídnut Leonardu DiCapriovi, teď jde ale všechno stranou. The Hollywood Reporter totiž přišel se zprávou, že Studio Warner Bros. ve spolupráci s DC Entertainment pro tuto roli oslovilo Joaquina Phoenixe.

Herec, kterého proslavil krutý císař z Gladiátora, ušel od svého velkého průlomu dlouhou cestu a v posledních letech dokázal, že se nebojí chopit se různorodých výzev a jít až na dřeň. Jeho Joker by mohl být perfektní kombinací dvou nejlepších, Ledgerova a Nicholsonova. Anebo vznikne úplně nový kult.

Herce si pro roli měl osobně vybrat režisér snímku Todd Philips a podle neoficiálních informací Phoenix už kývl. Jeho obsazení ovšem ze hry nevylučuje ani Jareda Leta, který je posledním v řadě umělců, co pomalovaného psychopata ztvárnili. Ten se jako Joker vrátí ve filmu Suicide Squad 2.

A tady mrkněte na čerstvou dávku trailerů na očekávané filmové hity 2018.


Komentáře