fb pixel Jiří Ovčáček zjistil, kde všude americký velvyslanec Schapiro nebyl – G.cz
Vyhledávání

Jiří Ovčáček zjistil, kde všude americký velvyslanec Schapiro nebyl

Americký velvyslanec Andrew Schapiro podle Miloše Zemana nebyl přítomen na oslavách 28. října na Pražském hradě.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 15.11.2016, 11:30

Miloš Zeman minulý týden amerického velvyslance obvinil, že jako téměř jediný velvyslanec nezúčastnil oslav 28. října na Pražském hradě. Ten se ovšem ohradil a tvrdil, že přítomen byl, což dokazují i fotografie i videozáznam z celé akce. Německý velvyslanec rovněž potvrdil, že na události Schapiro byl a seděl vedle něho.

Na základě těchto spekulací, domněnek a důkazů, Miloš Zeman vytáhl z rukávu svůj největší trumf. Jiřího Ovčáčka. Univerzálního hledače čehokoliv s nekonečnou zásobou výmluv, proč to ještě nenašel.

Jiří Ovčáček má za úkol najít jasný důkaz toho, že Schapiro na oslavě opravdu nebyl, aby se Miloš Zeman nemusel omlouvat. On by se stejně neomluvil.

Jiří se proto opět a poněkolikáté ponořil do análů, bedlivě hledal a ve svém volném čase vedle Peroutkova článku hledal i důkazy, které by Schapira usvědčily. V neděli k tomu dokonce svolal tiskovou konferenci.

„Najít důkazy, které by svědčily v neprospěch pana Schapira, je běh na dlouhou trať. To není jen tak. To se musí všechno důkladně prověřit. Nicméně i za tak krátkou dobu jsem nastřádal dostatek nepřímých důkazů, které jasně deklarují, že Andrew Schapiro je chronický neúčastník velkých událostí. Vypadá to tak, že pan Schapiro si nenechá ujít jedinou příležitost, aby se neúčastnil něčeho velmi důležitého. Kdo si umí dát pět a pět dohromady, tomu dojde, že tento člověk s největší pravděpodobností nebyl přítomen na oslavách 28. října na Pražském hradě,“ pravil Jiří a tato svá tvrzení doložil několika událostmi, kterých se Schapiro opravdu neúčastnil. K událostem přidal i kratší komentáře.

1. Muzikál Monte Cristo s Danielem Hůlkou v hlavní roli

Podařilo se mi dokázat, že se Schapiro nikdy nezašel podívat na muzikál Monte Cristo, kde hlavni roli ztvárnil zasloužilý umělec světového formátu se státním vyznamenáním za kulturní přínos lidstvu Daniel Hůlka.

2. Bitva u Stalingradu

A já se ptám, kde byl pan Schapiro, když se rozhodovalo o dalším průběhu druhé světové války? Já vám to řeknu. Byl někde s tou svou Pražskou kavárnou.

3. Dožínky na Vysočině

Pan prezident se letos účastnil na Vysočině dožínek a co myslíte, byl tam Schapiro? Nebyl.

4. Setkání s filatelisty a numismatiky v Náchodě

Pan prezident se v létě tohoto roku zúčastnil setkání filatelistů a numismatiků, kde obdržel pamětní minci. Ani u této příležitosti se Schapiro neukázal.

5. Přijetí olympioniků

Pan Zeman letos po letní olympiádě pogratuloval úspěšným českým sportovcům. Andrew Schapiro nejen, že se gratulace osobně nezúčastnil, ale žádnému českému sportovci osobně nepoděkoval.

„A tak bych mohl mluvit dál a dál, ale myslím, že to již není nutné. Jak je vidět, tak Schapiro opravdu vynechává důležité události, což ho usvědčuje z toho, že coby chronický a zarputilý neúčastník prostě a jednoduše na oslavách na Pražském hradě nebyl,“ ukončil Jiří Ovčáček tiskovou konferenci a spěchal na Twitter, aby stihl všechny své povinnosti mluvčího hlavy státu.

A TADY se dozvíte, že se anglická královna chystá Daniela Hůlku pasovat na rytíře. Schapiro tam opět nebude.

Podobné články

Doporučujeme

Další články