fb pixel Jiří Ovčáček prošel slavnostní inaugurací mluvčího prezidenta republiky – G.cz
Vyhledávání

Jiří Ovčáček prošel slavnostní inaugurací mluvčího prezidenta republiky

Miloš Zeman byl za pomocí systému kladek a jeřábu vyzvednut do penzionu Jitřenka Inauguraci moderovala soudkyně Barbara Daniel Hůlka zazpíval Pána démonů Jiří složil přísahu a ujal se Twitteru + DALŠÍ 1 FOTKA

Jen pár dní po inauguraci prezidenta Miloše Zemana následovala tradiční inaugurace mluvčího prezidenta republiky, tedy Jiřího Ovčáčka. I ten musí provést přísahu a projít ceremoniálem, aby se mohl ujmout znovu své funkce.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.3.2018, 14:27

Inaugurace mluvčího prezidenta České republiky není tolik mediálně pokrytá jako inaugurace samotného prezidenta, nicméně v našem právním systému má rovněž svou váhu. Obzvlášť za prezidenta Miloše Zemana, v jehož pojetí znamená mluvčí prezidenta České republiky něco mezi první dámou, viceprezidentem a sociálním pracovníkem.

Slavnostní inaugurace probíhala v penzionu Jitřenka, kde Miloš Zeman přišel o panictví a kde Jiří Ovčáček třeba jednou o panictví taktéž přijde.

Pozvaní hosté byli pečlivě vybíráni a kromě zástupců z ruské strany zde nemohli chybět vysocí hradní pleticháři, Vratislava Mynáře bez prověrky nevyjímaje.

Mediálním partnerem inaugurace Jiřího Ovčáčka byla Televize Barrandov, která inauguraci vysílala živě. Akci moderovala soudkyně Barbara.

Akci slavnostně zahájil Daniel Hůlka, který zazpíval Pána démonů, načež svedl několik svých o třicet let mladších tanečnic najednou.

Podle tradice má mluvčího k rituálnímu oltáři odvést špalírem prezident České republiky. Jiří Ovčáček si bůhví proč oblékl závoj a vyčkával na svého prezidenta. Ten se trochu pozdržel, jelikož jeřáb, který ho měl přemístit z auta do pensionu, měl poruchu, ale ta se naštěstí podařila záhy vyřešit.

Miloš Zeman byl posléze odnesen několika statnými muži k Jiřímu Ovčáčkovi a spolu kráčeli k oltáři.

Inaugurace mohla začít. Jiří Ovčáček položil pravou ruku na Haló noviny a přeříkal svou přísahu:

„Já Jiří Ovčáček beru si tebe, Miloši Zemane…,“

Následovalo chvíli ticho, jelikož se Jiří Ovčáček nechal očividně strhnout atmosférou, načež záhy přepnul opět do režimu mluvčího a přísahu začal od znovu.

„Přísahám, že ze své pozice budu bránit prezidenta před nepřáteli. Před Českou televizí, Pražskou kavárnou. Před zlým Bakalou. Rovněž se zavazuji, že mu budu stát věrně po boku, vynášet mu bažanta a drbat na zádech. Svou funkci budu vykonávat svědomitě a nedovolím, aby byť jediný den Twitter nedoznal zášti a hořkosti, kterou jménem prezidenta České republiky budu šířit po celé naší krásné zemi, k tomu mi napomáhej Putin.“

Po složení přísahy byl rituálně obětován kozel, aby se vydařila úroda pšenice, a pak už se jen pilo a hodovalo.

A tady se dozvíte, že sociálka hrozí Zemanovi, že mu zabaví Jiřího Ovčáčka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články