fb pixel Japonsko žádá Čínu, aby přestala análně testovat jeho občany – G.cz
Vyhledávání

Japonsko žádá Čínu, aby přestala análně testovat jeho občany

Zdroj: Profimedia.cz

Přesto, že se experti přou o to, zda je testování na koronavirus výtěrem z rekta efektivní, Čína hodlá využít jakýkoli způsob testování, který má k dispozici. Ostatním státům se to ale pochopitelně nelíbí.

Jan Studnička
Jan Studnička 2.3.2021, 11:17

Metodologie

Čína v podstatě dostala koronavirus pod kontrolu. Jednak proto, že je to totalitní noční můra a taky proto, že se měli čas připravovat, zatímco nikdo jiný ještě netušil, že se vůbec něco děje. Nicméně vzhledem k tomu, že jim tam ty nechutné trhy s jídlem běží stejně jako předtím, nemusíme se obávat. Další pandemie je na cestě.

Číňané ale nechtějí, aby jim někdo jejich vlastní virus zatáhl zpátky do země, takže zběsile testují na hranicích a snaží se využít všeho, co mají k dispozici. Třeba análním testováním, které se provádí tak, že se tyčinka zasune nějakých pět centimetrů hluboko do rekta a, jak se píše na BBC, „něžně se s ní rotuje“.

Tenhle způsob testování je mezi experty poměrně kontroverzní, protože řada odborníků říká, že není tak přesný jako testování z horních cest dýchacích. Číňané ale nechtějí ponechat nic náhodě. A státní aparát Čínské lidové republiky není zrovna znám pro svou „něhu“.

Japonsko i Amerika

Hlavní tajemník japonské vlády Katsunobu Kato už oficiálně požádal Čínu přes japonskou ambasádu v Pekingu, aby Číňané přestali análně testovat jeho spoluobčany. Japonci cestující do Číny údajně utrpěli procedurou psychickou újmu. Oficiální místa Čínské lidové republiky se k tomuhle… mezinárodnímu incidentu ještě nevyjádřila.

Pouze minulý týden Čína odmítla, že by podobným testům podrobila americké diplomaty poté, co média ve Spojených státech zveřejnila znepokojení pracovníků Ministerstva zdravotnictví nad podobnými praktikami.

Podobné články

Doporučujeme

Další články