Jak se dostat k zakázkám na východě? Stačí štědře obdarovat Zemanovce, oni se za vás přimluví – G.cz
Vyhledávání

Jak se dostat k zakázkám na východě? Stačí štědře obdarovat Zemanovce, oni se za vás přimluví

Strana práv občanů alias Zemanovci jsou veselou partou lidí, co mají rádi Miloše Zemana a finanční dary od společností, které to byznysově táhne na východ.
Zdroj: Profimedia.cz

Chtěli byste se svým podnikáním expandovat na východ a nevíte jak na to? Vypadá to, že cesta je jednoduchá, stačí jen nešetřit na finančním příspěvku Straně práv občanů, dříve známé jako Zemanovci. Pak už stačí jen čekat, než se za vás někdo z dua Mynář - Nejedlý přimluví.

Jan Palička
Jan Palička 20.10.2017, 14:16

Východní trhy jsou pro většinu podnikatelů velkou neznámou. Byznys se v Česku soustředí převážně na obchodování v rámci Evropské unie, případně na obchodní styky s USA a do obchodní spolupráce s postsovětskými státy se nikomu příliš nechce. Pokud patříte mezi ty podnikatele, kteří by chtěli na východní trhy proniknout, pak máte jedinečnou možnost. Stačí se stát štědrým sponzorem Strany práv občanů, která se do povědomí zapsala pod názvem Zemanovci.

O Straně práv občanů je dobře známo, že jde o stranu s úzkým napojením na prezidenta Miloše Zemana, jehož jméno ostatně strana několik let měla i ve svém názvu. Ač se jedná o stranu, jejímž jediným relevantním zastoupením v parlamentu je zmatený senátor Jan Veleba a jeho kolega František Čuba, který se pro jistotu v práci již téměř rok vůbec neukázal, mají její členové významný vliv na českou zahraniční politiku. Ostatně hradní kancléř Mynář i prezidentův poradce Nejedlý jsou ve vedení strany. A právě oni jsou spojkou pro expanzi na východ.

Vratislav Mynář, toho času kancléř-rekordman, který zvládl celých pět let vykonávat svou funkci bez bezpečnostní prověrky a prokazatelně tak představoval bezpečnostní riziko, prolobboval v Kyrgyzstánu několikamiliardový kontrakt pro pochybnou společnost Liglass. Kaskádu vodních elektráren tak měla budovat firma, která nikdy nic podobného nedělala, sídlí v rozpadlé fabrice a jejím hospodářským výsledkem je třísettisícová ztráta. Klíčovou skutečností je ale to, že tatáž firma Liglass poslala Straně práv občanů 200 tisíc korun jako dar. Ke smůle všech zúčastněných ale k obchodu nedojde, jelikož firma Liglass nedokázala sehnat potřebné peníze a kyrgyzská strana smlouvu vypověděla. S tím už si ale Vráťa hlavu lámat nemusí, 200 tisíc mají Zemanovci v kapse a co je doma, to se počítá.

Ta samá kouzla co Mynář umí i jeho kamarád Nejedlý. Poradce, kterému Miloš Zeman vděčí za to, že je v Bílém domě na seznamu nevítaných osob, jelikož Nejedlý se ani nijak zvlášť netají vazbami na Rusko a oligarchy, kteří mají blízko k Vladimíru Putinovi, se rovněž umí za patřičný obnos přimluvit na patřičných místech. Server Aktuálně.cz informuje o tom, že na jaře tohoto roku v Rusku Nejedlý u společnosti Rosatom lobboval za firmu Sigma Group, která pravidelně SPO přispívá statisícové částky. Naposledy její dceřiná společnost Sigma Diz poslala Zemanovcům čtvrt milionu korun. Zástupci Hradu na celé záležitosti nevidí jediný problém, natož pak střet zájmů.

Jestliže tedy máte přebytečných pár stovek tisíc a toužíte po obchodování s postsovětskými satelity nebo dokonce aspirujete na samotné Rusko, není nic lepšího než odeslat penízky na účet SPO a nechat Vráťu s Martinem postarat se o zbytek. Můžete být klidně úplně nekompetentní a na pokraji bankrotu, ale oni vám to kluci Zemanovci stejně nějak zbastlí a přesvědčí soudruhy kdesi ve střední Asii, že jste ti nejvěrohodnější obchodní partneři v historii věrohodného obchodního partnerství. Vlk se nažere, koza rozhodně nezůstane celá, ale to už tak nějak k současné hradní partě patří.

A TADY si přečtěte, že Zelení vyrážejí do předvolebního boje s útlakem žen.

Podobné články

Doporučujeme

Další články