Internetový mem zničil téhle modelce kariéru. Jak to bylo doopravdy? – G.cz
Vyhledávání

Internetový mem zničil téhle modelce kariéru. Jak to bylo doopravdy?

Zdroj: yaplakal.com

Tuhle fotku jste zřejmě už viděli. A těžko jste nad ní nevyprskli smíchy. Nikdo vám už ale neřekl, že jde o reklamní kampaň firmy zabývající se plastickou chirurgií. A že spolu její hlavní aktéři nemají vůbec nic společného.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 9.11.2015, 09:50

Tahle fotka byla na sociálních sítích krajně populární zhruba před třemi lety. Podle jejího popisu muž na fotografii úspěšně zažaloval svou manželku, protože mu o sobě poskytla zkreslené informace, což jaksi ovšem najevo až s fatálním zpožděním. Původně si tenhle fešák myslel, že našel ideální stroj na výrobu krásných dětí. Jaké bylo ale jeho zděšení, když i třetí potomek vykazoval rysy, které neznal a znát ani nechtěl.

S touhle fotkou se roztrhl facebookový pytel. Doprovázela ji ještě tato, na které můžete vidět "pravou" tvář zapuzené manželky:

A jak to bylo ve skutečnosti? Jak už jsme prozradili v perexu, tohle není opravdová rodinná fotka, nýbrž reklama na společnost, která z vás udělá krásku podle pravítka. "Jediná věc, o kterou si musíte dělat starost je, jak to vysvětlíte dětem (a manželovi)," hlásá slogan v čínštině.

Co se týče dětí, casting ve skutečnosti neprobíhal jako lov ošklivých dětí. Z těch tří nebožáčků na fotografii byli ve Photoshopu vyrobeny mnohem větší obludy, než jak vypadaly ve skutečnosti.

A jaký měla tahle reklama dopad? Kromě mnoha poprskaných monitorů to zničilo modelce Heidi Yeh, která představuje zkrášlenou manželku, kariéru a psychickou stabilitu. Všichni si totiž mysleli, že plastickou operaci opravdu podstoupila.

"Když mi o tom řekl můj přítel, myslela jsem, že jsou to jen fámy," vysvětluje Heidi v uslzeném rozhovoru. "Pak jsem ale zjistila, že se ten příběh a fotka šíří po celém světě - v různých jazycích. Lidi tomu skutečně věřili a mysleli si, že se to opravdu stalo," vypráví nešťastná kráska.

Dokonce i její vlastní příbuzní se jí ptali, jestli to není pravda. Nejhorší na tom všem ale bylo, že už ji nikdo nechtěl najmout pro práci ve fotomodelingu. Předtím byla hvězdou velkých kampaní a práce se jen hrnula.

"Nemůžu snést pohled na ten obraz a doufám, že už se na něj nikdy nebudu muset dívat," říká Heidi. Přitom ho ale sama opět vytahuje z propadliště dějin sociálních sítí na světlo. Jako by nevěděla, že popření hoaxu nemá nikdy zdaleka takový efekt, jako hoax samotný.

A SEM se podívejte na další hoax, který tentokrát rozpoutali Češi a vděčně po něm sáhl celý zbytek světa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články