HOAX: Žena z Jičína, co si (ne)umyla vlasy montážní pěnou, drtí zahraniční weby – G.cz
Vyhledávání

HOAX: Žena z Jičína, co si (ne)umyla vlasy montážní pěnou, drtí zahraniční weby

Hoax, který na svém facebookovém profilu odstřelila novojičínská policie, si žije svým vlastním životem. Zahraniční servery po něm vděčně sahají, protože něco podobného fakt nevymyslíš.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 4.10.2015, 11:00

Těmito slovy byl také uvozen příspěvek na facebookovém profilu Městské policie Nový Jičín. Tenhle obrázek už jste zřejmě viděli - pokud jste tedy nestrávili 14 dní na jiné planetě nebo zamčení ve sklepě bez signálu wifi.

Možná vám rovnou došlo, že je to srandička, k čemuž se později přiznali i novojičínští policajti s tím, že jim fotku poslal jejich fanoušek a oni ji umístili na web jako varování, co všechno se může stát (asi ale jen v Novém Jičíně). Fotka pochází z jakéhosi ruského webu. Příspěvek z policejní zdi nakonec zmizel.

Mezitím si ale už začal žít vlastním životem a zahraniční weby se na něm skvěle pasou. Na udičku se chytily i tak velké ryby jako jsou například The Sun nebo Daily Mail. Následovala je spousta menších serverů šťavnatě popisujících zmatenou ženu z Východní Evropy.

A takhle nějak fungují média, z nichž mnohá považuje spousta z nás za bernou minci. Tenhle hoax je naštěstí v podstatě roztomilý a nikomu neubližuje. Nikoho nepredikuje. Nerozdmýchává nenávist. Na rozdíl od spousty jiných, kterých je nejen Facebook plný až po okraj.

Pokud je vám kritické myšlení vlastní a rádi se orientujete podle svého rozumu, zkuste příště v případě pochybností použít tuhle webovou stránku. Vyhledá vám, kde jinde se fotografie, kterou do ní nahrajete, už objevila. Možná budete překvapení, kolikrát může jedna situace mediálně posloužit. Často v naprosto opačném kontextu...

A TADY máte 21 důkazů, že i policie může mít smysl pro humor.

Podobné články

Doporučujeme

Další články