fb pixel I s Hitlerem může být legrace: Režisér Ragnaroku vypustil první trailer na válečnou satiru Jojo Rabbit – G.cz
Vyhledávání

I s Hitlerem může být legrace: Režisér Ragnaroku vypustil první trailer na válečnou satiru Jojo Rabbit

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Co se stane, když dáte dohromady Scarlett Johansson, Sama Rockwella a režiséra Taiku Waititiho? Obecně kvalitní podívaná, konkrétně protihitlerovská satira Jojo Rabbit, která si brzy odbude světovou premiéru, Češi si ale budou muset počkat až do ledna 2020 (a to se u nás natáčela, pff!). Upoutávka na film, na který se my z G.cz hodně těšíme, je ale venku již nyní!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.9.2019, 10:40

Adolf a Jojo

V roce 2008 vydala novozélandská spisovatelka Christine Leunens knihu s názvem Caging Skies. Novela, která zatím nevyšla česky, vypráví druhoválečný příběh německého chlapce Johannese Betzlera (přezdívaného Jojo Rabbit), zapáleného mladého nacisty. Ten jednoho dne zjistí, že jeho rodiče ve sklepě domu ukrývají mladou Židovku. Jojo je zprvu otřesen, postupně se ale zášť vůči uprchlici mění v náklonnost a chlapec musí přehodnotit všechno, čemu věří. Publikace je plná satiry a černého humoru, byla vydána v 16 zemích a byl to hit. I proto naás nyní čeká filmová adaptace pod názvem Jojo Rabbit.

V té hlavní roli ztvárnil Roman Griffin Davis. Jojoovi rodiče tu zastupuje pouze matka s tváří Scarlett Johansson a jediným mladíkovým opravdovým kamarádem je jeho imaginární přítel v podobě pitomého Adolfa Hitlera (Taika Waititi). Pokud je vám to poslední jméno povědomé, tak vězte, že Waititi celý snímek režíroval, a nejenom ten - právě novozélandský tvůrce stojí za vynikajícím Thorem s podtitulem Ragnarok a i proto se na tuhle jeho novinku víc než těšíme.

První upoutávka slibuje velmi zábavnou podívanou. Snímek si světovou premiéru odbude v září na filmovém festivalu v Torontu, do amerických kin se dostane zhruba o měsíc později, 18. října 2019. My v Česku si budeme muset počkat až na konec ledna 2020. A počkáme, taky že jo!

A tady se podívejte na další filmové premiéry, které nás čekají na podzim 2019.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články