fb pixel Králíček Jojo – G.cz
Vyhledávání

Králíček Jojo

V americkém filmu Králiček Jojo (v originále Jojo Rabbit) vypráví novozélandský režisér Taika Waititi příběh z druhé světové války, jehož hlavním hrdinou je malý kluk Jojo, který má netradičního imaginárního kamaráda – Adolfa Hitlera.

  • Premiéra filmu: 23. 1. 2020
  • Režie: Taika Waititi
  • Herecké obsazení: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Taika Waititi, Sam Rockwell, Scarlett Johansson, Rebel Wilson a další

Děj filmu

Desetiletý chlapec Jojo má spoustu kamarádů v Hitlerjugend, nejlepšího přítele Yorkiho a imaginárního kamaráda Adolfa Hitlera. Zlom přichází, když zjistí, že jeho maminka ukrývá v podkroví židovskou dívku. Do té doby se Jojo připravoval v organizaci Hitlerjugend na to, aby se jednou stal plnohodnotným nacistou. Pomáhal mu v tom jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler, kterého ztvárnil režisér projektu Taika Waititi.

Filmové lokace

Novozélandský režisér Taika Waititi si pro natáčení exteriérů snímku Králíček Jojo vybral česká města. S filmovým štábem zamířil do měst Žatec a Úštěk. Interiérové scény byly natočeny v barrandovských ateliérech.

Oscar 2020

Film byl celkem 6x nominován na cenu Oscar 2020. Zlatou sošku nakonec získal pouze jednu. Oscara si odnesl Taika Waititi za nejlepší adaptovaný scénář.