I ČSSD má svého Volného: Exhibicionista Landsman chtěl sesadit Hamáčka, nakonec zjistil, že nemůže kandidovat – G.cz
Vyhledávání

I ČSSD má svého Volného: Exhibicionista Landsman chtěl sesadit Hamáčka, nakonec zjistil, že nemůže kandidovat

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Nejen stavění domečku z kostiček způsobilo na 41. sjezdu ČSSD rozruch. O pořádnou estrádu se postaral pardubický sociální demokrat Jaromír Landsman, který do kulturního domu Střelnice v Hradci Králové dorazil v automobilu Tesla za několik milionů. Ačkoliv o něm nikdo do pátku pořádně neslyšel, rozhodl se ze sociálního trůnu sesadit předsedu Jana Hamáčka. Vyzval ho na souboj o předsednické křeslo, pak ale zjistil, že je ve straně příliš krátce na to, aby mohl kandidovat.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 2.3.2019, 13:06

Model nahoře bez předsedou ČSSD?

Na svůj boj proti úřadujícímu předsedovi strany se důkladně připravil. Na místo sjezdu dorazil v luxusním elektromobilu Tesla, v jehož kufru přivezl i letáky a odznáčky. "Nelíbí se mi, kam ČSSD směřuje,“ odůvodňoval svou kandidaturu novinářům Landsman. "Ve vládě nejsme vidět a ANO nám přebírá naše návrhy,“ uvedl.

S vystoupením a sebeprezentací tohoto milovníka focení bez trička pomáhaly dvě hostesky v oranžových parukách a krátkých sukýnkách. Nakonec mu však teatrální výstup moc nepomohl. I přes velkou přípravu si totiž nezjistil nejzásadnější věc - a to, že kandidovat do předsednictva ČSSD je umožněno jen členům, kteří jsou ve straně minimálně čtyři roky. Landsman přitom vstoupil do pardubické buňky až v roce 2017.

Spoléhal se na to, že u něho ČSSD udělá výjimku, neboť z nových stanov stejně chtěla podmínku čtyřletého členství pro kandidáty na předsedu strany vyškrtnout. Jenže nové stanovy vstoupí v platnost až ve chvíli, kdy je registruje ministerstvo vnitra. A to tak učiní až v následujících dnech.

Svým krokem tento podnikatel v IT a hoteliérství velmi pobouřil sociální demokraty. Kritizovali jej, že se snaží jen upoutat pozornost veřejnosti. Ten se však brání, že ač je člověkem z byznysu, jeho "srdce mu i tak zůstalo na levém místě.“ Zdá se, že o tomto nechtěném recesistovi ještě nejspíš brzy uslyšíme.


A tady čtěte 5 věcí, na které by se měla ČSSD zaměřit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články