I ČSSD má svého Volného: Exhibicionista Landsman chtěl sesadit Hamáčka, nakonec zjistil, že nemůže kandidovat

Nejen stavění domečku z kostiček způsobilo na 41. sjezdu ČSSD rozruch. O pořádnou estrádu se postaral pardubický sociální demokrat Jaromír Landsman, který do kulturního domu Střelnice v Hradci Králové dorazil v automobilu Tesla za několik milionů. Ačkoliv o něm nikdo do pátku pořádně neslyšel, rozhodl se ze sociálního trůnu sesadit předsedu Jana Hamáčka. Vyzval ho na souboj o předsednické křeslo, pak ale zjistil, že je ve straně příliš krátce na to, aby mohl kandidovat.

Model nahoře bez předsedou ČSSD?

Na svůj boj proti úřadujícímu předsedovi strany se důkladně připravil. Na místo sjezdu dorazil v luxusním elektromobilu Tesla, v jehož kufru přivezl i letáky a odznáčky. "Nelíbí se mi, kam ČSSD směřuje,“ odůvodňoval svou kandidaturu novinářům Landsman. "Ve vládě nejsme vidět a ANO nám přebírá naše návrhy,“ uvedl.

S vystoupením a sebeprezentací tohoto milovníka focení bez trička pomáhaly dvě hostesky v oranžových parukách a krátkých sukýnkách. Nakonec mu však teatrální výstup moc nepomohl. I přes velkou přípravu si totiž nezjistil nejzásadnější věc - a to, že kandidovat do předsednictva ČSSD je umožněno jen členům, kteří jsou ve straně minimálně čtyři roky. Landsman přitom vstoupil do pardubické buňky až v roce 2017.

Spoléhal se na to, že u něho ČSSD udělá výjimku, neboť z nových stanov stejně chtěla podmínku čtyřletého členství pro kandidáty na předsedu strany vyškrtnout. Jenže nové stanovy vstoupí v platnost až ve chvíli, kdy je registruje ministerstvo vnitra. A to tak učiní až v následujících dnech.

Svým krokem tento podnikatel v IT a hoteliérství velmi pobouřil sociální demokraty. Kritizovali jej, že se snaží jen upoutat pozornost veřejnosti. Ten se však brání, že ač je člověkem z byznysu, jeho "srdce mu i tak zůstalo na levém místě.“ Zdá se, že o tomto nechtěném recesistovi ještě nejspíš brzy uslyšíme.


A tady čtěte 5 věcí, na které by se měla ČSSD zaměřit.


Komentáře

Doporučeno pro vás