Hrob sociálních demokratů se prohlubuje: Chtějí si zkrátit název na SD. Co nám to jen připomíná? – G.cz
Vyhledávání

Hrob sociálních demokratů se prohlubuje: Chtějí si zkrátit název na SD. Co nám to jen připomíná?

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Místo důležitých věcí jako je například splacení obrovského dluhu dědicům po advokátovi Zdeňku Altnerovi nebo řešení neustále klesajících volebních preferencí, přemýšlí podle serveru Novinky.cz vedení ČSSD nad tím, že se zbaví toho nejcennějšího, co jí ještě zbylo. Tím je samozřejmě její tradiční název, který v této podobě používá od roku 1993. Celkem však název s drobnými změnami existuje už zhruba 140 let. Nově navrhovaný název SD neboli Sociální demokracie vzbuzuje u příznivců spíš posměch a odpor.

Martin Miko
Martin Miko 25.1.2019, 12:24

Stane se z ČSSD jen SD?

Dobrovolně se vzdát toho nejcennějšího, co strana má, je v současné situaci pro ČSSD naprostá sebevražda. Je sice pravdou, že sociální demokraté jsou opět ve vládě, ale přejmenovávat název své strany na SD by připomínalo spíš zkratku zpravodajské nacistické služby Sicherheitsdienst, kterou měl na starost i Reinhard Heydrich. A to by byla politická sebevražda.

Změna názvu na SD je prozatím jen návrh, který by se měl schválit nebo zamítnout na sjezdu strany, který se bude konat na začátku března. Zkrácení názvu je logický. Všichni zkracují, zjednodušují a snaží se minimalizovat svá loga i názvy. Je to trend, který po mnoha letech natrefil i na ČSSD. V tomto případě si však zahrávají s ohněm. Zkratka SD by totiž poskytla slušný arzenál internetovým vtipálkům a posměváčkům jako jsme například my.

Podle některých informací nejsou vztahy v ČSSD příliš dobré a název SD je pouze dalším přilitím oleje do ohně. My se však skvěle bavíme a z patra nás napadají skvělé názvy, jak stranu Sociální demokracie alternativně pojmenovat. Kromě SD karty nám na mysl automaticky přichází slovní spojení jako „seberem druhým“, „sorry dluhy“, „sbohem (Lidový) dome“ nebo „soudruzi dlužíme“.

Tento bohulibý nápad s velkou pravděpodobností neprojde, nicméně by byla škoda, kdybychom se společně nepobavili těmi nejzábavnějšími nápady, co by mohla skrývat zkratka SD. Ostatně posuďte sami v galerii, kam jsme seskupily to nejlepší, co vyplodili diskutéři z Novinek.

A zde chtěl vážený soudce nastartovat svou kariéru na TV Barrandov, ale bohužel se mu to moc nepovedlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články