Soudce chtěl nastartovat hereckou kariéru na TV Barrandov. Místo toho dostal výtku

Obrázek uživatele Martin Miko
24.01.2019, 15:15

Představte si, že jste soudce, který se ve volném čase rozhodne zahrát si roli HIV pozitivního muže ve stupidním fiktivním pořadu Nebezpečné vztahy na TV Barrandov. To už samo o sobě zní nedůstojně, ale vedení Vrchního soudu v Praze oficiálně usoudilo, že je takovéto hobby pro soudce trestuhodné, a tak soudci Ivanu Elischerovi udělilo výtku. Bizarní pořad z televize Jaromíra Soukupa prý není publicistický ani umělecký. Kam byste ho tedy zařadili?

Překvapivé ambice

Rozhodně souhlasíme s tím, že zahrát si v některém z pořadů na TV Barrandov není důstojné ani vhodné, zvláště pak pro soudce. Ale že by to bylo trestuhodné? To si tedy nemyslíme. Elischer se realizoval v pořadu Nebezpečné vztahy ztvárněním padesátiletého podnikatele, který se nakazil virem HIV. Podle zákona mají soudci právo si přivydělávat pouze pedagogickou, literární, publicistickou nebo uměleckou činnosti. Vrchní soud si však myslí, že účinkování v pořadech TV Barrandov nelze zařadit ani do jedné z těchto skupin, a proto byla soudci Vrchního soudu v Praze udělena výtka. Zásadní otázkou tedy zůstává, kam bizarní pořad Nebezpečné vztahy zařadit.

Sami si pokládáme tuto otázku, na kterou vlastně ani portál Csfd.cz nezná odpověď. Ten zařadil Nebezpečné vztahy do kategorie talk show a reality TV. Podle výkonů herců a komparzistů však připomíná spíše komedii, které vévodí "odborník" Honza Musil. S ním může pohovořit z pozice fiktivní role úplně každý (včetně soudců). A navíc za to ještě dostane zaplaceno! Za hlavní roli v tomto pořadu dostanete 3200 korun a jako bonus pomíjivou slávu, která se očividně panu Elischerovi nevyplatila.

Podle všech indicií toto vystoupení zahrnuje naučení se fiktivního textu na základě scénáře a věrohodného mluvení na kameru po dobu čtyř hodin. I soudci mají své sny a každý nějak začínal. Člověk nikdy neví, třeba si pan Elischer časem střihne roli i v nějakém sofistikovanějším pořadu, třeba v Ulici nebo Ordinaci.

Podívejte se do galerie, na jaký inzerát se asi soudce chytil.

A zde je 5 socialistických nesmyslů, které ocení nejen ČSSD, ale i komunisté.


Komentáře

Doporučeno pro vás