fb pixel Není hlava jako hlava: na finále MS ve fotbale dostal deštník jen Putin, prezidenti Francie a Chorvatska zmokli – G.cz
Vyhledávání

Není hlava jako hlava: na finále MS ve fotbale dostal deštník jen Putin, prezidenti Francie a Chorvatska zmokli

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Finále mistrovství světa bylo hodně teatrální. Během medailového ceremoniálu se v Moskvě rozpršelo, takže gratulace hlav jednotlivých států fotbalistům bylo opravdu hodně mokré a romantické. A zatímco hlava francouzských vítězů Emmanuele Macron a prezidentka stříbrných Chorvatů Kolinda Grabar-Kitarović se nebáli zmoknout, vůdce Ruska Vladimír Putin dostal deštník a zůstal pěkně v suchu.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 16.7.2018, 09:13

Putinův deštník

Velkolepé fotbalové klání je u konce. Mistrovství světa v kopané došlo do finále, ve kterém se utkaly reprezentační týmy Francie a Chorvatska. Byla to země kohouta, kdo si nakonec ukořistil vítězství, což se stalo poprvé po 20 letech. Zpráva obletěla svět a příznivci čutané v různých částech planety nadšeně slavili. Dojati byli samozřejmě i prezidenti zemí, které se v závěrečném souboji utkaly, Emmanuel Macron a Kolinda Grabar-Kitarović.

Když pak došlo na medailový ceremoniál, v Moskvě začalo pršet, což dojemné situaci dostalo ještě trochu kýčovitosti navrch. Spolu s jejich prezidenty šel na hřiště gratulovat také Vladimír Putin, vůdce pořadatelského státu. A právě tady to nabralo komické obrátky. Putin totiž jako jediný dostal okamžitě k dispozici deštník.

Zatímco dojatý Macron a Grabar-Kitarović objímali hráče a klidně promokli až na kost, distingovaný Putin zůstal pěkně v suchu a pohodě. Po chvíli byly deštníky poskytnuty i zbývajícím státníkům, ti jich ale stejně moc nedbali, zkrátka absolutní euforie. Krátký moment ale samozřejmě stačil lidem internetu, kteří stihli vyrobit momentky z přenosu ceremoniálu, nahrát je na sociální sítě a udělat z toho celého grotesku. Holt některé hlavy jsou v Rusku zásadnější než jiné!

A tady se podívejte, jak by vypadaly dresy na MS ve fotbale v roce 1918.

Podobné články

Doporučujeme

Další články