fb pixel Hnutí ANO koupilo od Moniky Babišové svého zakladatele Andreje Babiše – G.cz
Vyhledávání

Hnutí ANO koupilo od Moniky Babišové svého zakladatele Andreje Babiše

Na dnešní tiskové konferenci v restauraci Lokál Nad Stromovkou byly ohlášeny nové volební cíle hnutí ANO: zisk minimálně 200 poslanců z 200 možných, zánik Lidových novin, prodej MF Dnes, angažování Dalibora Balšínka a odmítnutí postu premiéra po vítězných volbách

Dirk Diggler
Dirk Diggler 3.8.2017, 19:51

ANO si půjčilo peníze u společnosti Agrofert a od novomanželky Moniky Babišové odkoupilo ve středu večer svého předsedu Andreje Babiše. „My v ANO chceme, aby Andrej Babiš přestal ovládat naše nezávislé hnutí. Tímto krokem navíc zavřu hubu všem ememkám (MM – zkratka termínu mediální mrdky, který pro novináře zavedl Petr Čtvrtníček ve své divadelní hře Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? – pozn. redakce), kteří lživě tvrdí, že ANO je strana jednoho muže,“ řekl na tiskové konferenci ideový vůdce ANO Marek Prchal, šéf divize nových médií ANO.

„Cena nebyla vysoká. Akcentovala i věk Andreje Babiše. Je mu již 62 let, jeho intelektuální schopnosti klesají, netrpělivá prostata se již projevuje, tah na politickou bránu upadá a po svatbě s paní Monikou přišel i o rozhodovací pravomoci v rodině, což snížilo jeho hodnotu na politickém trhu,“ řekl Prchal na tiskovce v prostorách restaurace Lokál Nad Stromovkou, v jejímž sousedství bydlí.
Šéf divize nových médií ANO zároveň dodal, že součástí akvizice byl i odkup samostatně nemyslících členů ANO a to místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka (55 let) a poslance Martina Komárka (56 let), absolventa marxisticko – leninské filosofie na UK v Praze. „V politice se nikdy nekupuje jen jeden kůň. Vždy se k tomu přihodí tzv. béčka, tedy věrní fámulové. Nebyli ani moc drazí, teď pouze řešíme, co s nimi. Pravděpodobně budou mít na starosti marketing zoologické zahrady na Čapím hnízdě.“

Miliardový Babiš

Cílem hnutí ANO je po této změně razantní úspěch v říjnových volbách. „Potřebuji 99% všech hlasů, abych získal 200 poslanců z 200 možných. Cokoliv jiného by byla prohra. Jen tak získám od státu dost peněz na příspěvcích, které mi umožní vrátit Agrofertu půjčené prachy. V minulých volbách jsem získal 47 mandátů a od státu inkasoval 293 milionů. Teď musím mít všech 200, aby se mi nákup Babiše vyplatil. Tak si spočítejte, za kolik jsem ho koupil.“

Všimli jsme si, že Marek Prchal ve svých odpovědích o budoucnosti nepoužívá plurál, ale hovoří v „ich formě“. Na náš dotaz, proč tak náhlá změna ve vnější komunikaci odpověděl: “Ano, v ANO přebírám zodpovědnost. Chci sladit naše vnější vystupování s vnitřní skutečností. A ta je taková, že jenom já mám zodpovědnost. Ostatní se jenom vezou. Makám jenom já. Nikdo jiný. Když tedy říkám , myslím tím ANO, když říkám ANO, myslím tím své .“

Balšínkovo ANO24

Na tiskové konferenci byl představen i šéfredaktor nezávislého stranického webu Dalibor Balšínek, který prodejem Babiše ztratil téma pro 97 % článků, které publikuje jeho web Echo24. cz, a jež od září bude mít nový název ANO24.cz.
„My v ANO potřebujeme skutečně nezávislý stranický web, který bude pravdivě informovat o dění v ANO, protože novináři v koupených Lidových novinách a Mladé Frontě Dnes jsou vůči Andrejovi Babišovi příliš rektální, což čtenáři cítí a těmto novinám již nedůvěřují. Je třeba nahradit myšlenkově zkorumpovaná ememka nezávislou osobností, kterou pan Balšínek skutečně je,“ řekl nad rajskou s kolínky (dnes v menu s polévkou za 125 Kč) Marek Prchal a dodal: "Panu Balšínkovi jsem vyšel vstříc a po včerejším zániku předmětu jeho hněvu jsem slíbil, že na závěr tiskové konference vylosujeme z vizitek přítomných novinářů jednu mediální mrdku, která může za všechny problémy České republiky a do níž se ANO24.cz bude moci libovolně trefovat."

Losování proběhlo po dezertu (rakvička se šlehačkou, 45 Kč) a štastným výhercem se stal Jaroslav Plesl, šéfredaktor od září zaniklého deníku Mladá Fronta Dnes.
S losováním byl Dalibor Balšínek spokojený, protože obtloustlý a vyžraný Plesl (115 kg při ranním vážení) se nedokáže intelektuálně bránit ani na facebooku, natož na tenise.

Lidovky a Fronta? Ponechat a prodat!

„Lidové noviny si ponecháme pro případ, že bychom chtěli něco velmi důležitého utajit. Nikdo je nečte, takže velmi tajné informace otištěné v Lidovkách budou jako v trezoru a nebudeme se tedy bát, že se dosatnou na veřejnost," řekl Marek Prchal, šéf divize nových médií ANO s tím, že stávající šéfredaktor Lidových novin Léko István bude jmenován šéfem divize starých a ztrátových médií ANO.
Jinou cestou hnutí ANO půjde s Mladou Frontou Dnes. Tu převezme německé anarchistické sdružení Anarcho-Syndikalistische Jugend a bude jej vydávat v němčině pod názvem Junge Fronte Heute. Potřebné finance na nákup získá z dotačních fondů EU. Početní členové této extrémní levicové organizace budou volit v německých volbách 24. září konzervativní pravicovou stranu CDU migračně empatické premiérky Angely Merkelové. "Od prodeje MF Dnes si proto slibuji dvě věci: za prvé vděčnost paní Angely a za druhé dostatečné finanční prostředky na iluzivní péči o pana Babiše. Bude třeba totiž vytvořit novou agendu pro Andreje, aby měl pocit, že rozhoduje, ale přitom by neměl reálnou moc. Zkopíruji vynikající alibistický systém strany Realisté, kterou založil politolog Petr Robejšek, který ale odmítl převzít zodpovědnost a stal se tzv mentorem. Institut mentora bude panu Babišovi velmi vyhovovat," prohlásil na závěr tiskové konference Marek Prchal.

Kdo skutečně vládne? Nikdo.

A co na prodej sebe sama říká sám Andrej Babiš? Na dotaz, kdo u nich doma rozhoduje, zda on, nebo manželka Monika odpověděl, že samozřejmě on. „V naší rodině rozhoduji o zásadních otázkách: náš vztah k tání permafrostu na Sibiři, jak se bude likvidovat invazivní rostlina křídlatka sachalinská, nebo o postoji naší rodiny a celého hnutí ANO k reintrodukci sokola stěhovavého do Národního parku České Švýcarsko. Moje žena Monika má na starosti nepodstatnosti typu: kdo bude na kandidátce ANO, kdo bude prezident, kolik uprchlíků přijmeme a kdo se stane příštím premiérem."

Marek Prchal se na úplný konec vyjádřil i k zásadní otázce, kdo bude lídrem ANO a tedy i příštím premiérem? "S Monikou Babišovou jsme se domluvili, že Andreje do toho tahat nebudeme, má už takhle dost svých starostí s pekárnami. Shodli jsme se, že po zkušenostech z Bohumilem Sobotkou Česká republika premiéra nepotřebuje. Formálně čistě ano, ale prakticky jej neobsadíme. Myslíme si, že když získáme 200 poslanců z 200, tak se vždycky shodneme na mém návrhu. Samozřejmě, že si uvědomujeme, že na důležitých dokumentech musí být fyzicky podpis. Pro tento účel jsem angažoval novináře Viliama Bucherta, který má bohaté zkušenosti s podpisem textů, jichž neni autorem."

Zdá se tedy, že po podzimních volbách nezažijeme žádné trapné dohady o moc, protože když vše dopadne tak, jak naplánoval Marek Prchal, bude Česko znovu jedinou demokratickou zemí ve Střední Evropě, jak tomu bývalo za tatíčka Masaryka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články