fb pixel Hlášky stínového ministra pro neexistující pseudokulturu: Míla Rozner, který se zabrousil až do Sněmovny, slaví narozeniny – G.cz
Vyhledávání

Hlášky stínového ministra pro neexistující pseudokulturu: Míla Rozner, který se zabrousil až do Sněmovny, slaví narozeniny

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Muž, který mluví, aniž by něco říkal. Takto by se dal popsat oblíbený český politik, kterému nikdo neřekne jinak než Míla Roznerů. Svou účastí v předvolební debatě v České televizi na téma kultura prolomil navždy ledy a poukázal na to, že i poslanci mohou být prostí lidé, kteří nemají světu co říct. Tato postavička slaví své 42. narozeniny, a proto by bylo správné si jeho slávu trochu připomenout.

Martin Miko
Martin Miko 29.3.2019, 10:46

Ministr zabrušování slaví

Když se Miloslav Rozner objevil v říjnu 2017 v rámci předvolebních debat na ČT24 jako volební lídr Jihočeského kraje za SPD, lidé se jeho mediálním výstupem bavili dlouhé týdny a na jeho debatní příspěvky vytvářeli geniální vtipy, které rozesmály internet. I přes tento handicap však byl ve svém kraji zvolen a stal se poslancem, což ho posunulo do vrcholové politiky, kde si získal přezdívku "Stínový ministr kultury".

Kdo je vůbec Miloslav Rozner? Muž několika zásadních hlášek, které ovlivnily český slovník podobně jako věštkyně Jolanda. Nesmíme zapomínat na to, že se jedná o muže, který je ve společnosti znám jako manažer agro-rockové kapely Argema, se kterou vyprodal už mnoho kulturních domů po celé republice.

Díky Wikipedii o něm víme, že v minulosti pracoval na benzínové pumpě a nějakou dobu se živil jako pekař. Zároveň jsme vypátrali, že během let 1996 až 2012 uspořádal neuvěřitelných 887 kulturních akcí, za což mu jsou rozhodně jižní Čechy vděčné.

Po jeho zvolení do Poslanecké sněmovny ČR byl osloven MF dnes v otázce, jak si představuje povolební strategii SPD. Odpověděl na to, že by do toho rád nezabrušoval, aby z toho nemusel vybrušovat, což Roznerovu slávu vystřelilo opět k nebeským výšinám. V deníku AHA! dokonce vyšel článek na téma Novodobý slovníček politiky, který jeho výraz "zabrušovat se" označil podle webu Čeština 2.0 za šestý nejoblíbenější výraz.

V souvislosti s jeho hláškami dokonce vznikl takzvaný Rozneromat, což byla aplikace, která generovala soubor všech jeho vyřčených hlášek. Ten bohužel někdo zabanoval, takže byl posléze přesunut na doménu ministrkultury.cz.

Připomeňme si soubor jeho nejgeniálnějších hlášek, které nám vždy vykouzlí úsměv na tváři.

A zde jsou nejlepší díla od kultovního scénáristy Kolečka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články