fb pixel Highlander dorazí na Comic Con! Christopher Lambert je prvním hostem druhého ročníku pražského svátku geeků – G.cz
Vyhledávání

Highlander dorazí na Comic Con! Christopher Lambert je prvním hostem druhého ročníku pražského svátku geeků

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Comic Con 2021 se blíží! Tedy, pokud opět tvrdě neudeří korona, měla by se pražská mutace mezinárodního svátku geeků konat od 12. do 14. února 2021. Již teď jsou známá první slavná jména - hostem festivalu bude například herec Christopher Lambert či komiksový scenárista Jason Aaron.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.9.2020, 07:05

Comic Con Prague 2021

Pokud to nepřekazí pandemie, měl by v únoru 2021 proběhnout druhý ročník pražské variace na slavný americký Comic Con. Svátek všech geeků tradičně sdružuje mlovníky komiksů, cosplaye, počítačových her, ale i filmů a seriálů na jednom místě, kde se mimo jiné mohou setkat se svými idoly. A organizátoři toho pražského právě nakousli, jací slavní hosté už potvrdili svou účast.

"Na druhý ročník se moc těšíme, přípravy jsme zahájili bezprostředně po skončení prvního ročníku. Již nyní máme potvrzenou účast řady hollywoodských hvězd a s dalšími jednáme. Prozradit mohu například návštěvu herce Christophera Lamberta, kterého fanoušci znají především díky rolím Connora MacLeoda ve filmové sérii Highlander a lorda Rydena ve filmu Mortal Kombat," říká programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Christopher Lambert proslul také Tarzanem, který je zřejmě jeho životní rolí, a rovněž díky detektivce Vraždy podle Jidáše. Jeho specifický obličej jej předurčoval k tomu dobře zapadnout v naturalistických a syrových snímcích. Jeho kariéra od poloviny 90. let už je sice plná propadáků, ale za toho Higlandera se mu to dá odpustit.

Dalšími hosty festivalu budou Julian Glover, kterého proslavily role ve Star Wars: Impérium útočí, ve filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava nebo v seriálu Hra o trůny a dále komiksový scenárista Jason Aaron, který spolupracoval s DC Comics i s Marvelem a stojí například za Wolverinem, Ghost Riderem nebo restartem komiksové série Star Wars.

Comic-Con Prague vychází z osvědčeného zahraničního konceptu, jež je vysoce oblíben po celém světě a má za sebou dlouhou historii. První se konal již v roce 1970 v USA. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program čítající nejen setkání s filmovými herci a dalšími umělci a besedy s nimi, ale i promítání, workshopy, soutěže, výstavy a také cosplay, hraní videoher či deskových her.

Podobné články

Doporučujeme

Další články