fb pixel Hejtmanka k nezaplacení: Pokorná Jermanová si ve volbách podruhé uspět nezaslouží – G.cz
Vyhledávání

Hejtmanka k nezaplacení: Pokorná Jermanová si ve volbách podruhé uspět nezaslouží

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se před volbami snaží působit jako vzorný politik, který je chápavý, aktivní a citlivý vůči svému okolí. V minulosti nás bohužel mnohokrát přesvědčila o tom, že to tak není. Jen si vzpomeňme na podání trestního oznámení na záchranářku, která si stěžovala na nedostatek ochranných pomůcek. Nyní Pokorná Jermanová čelí další kauze, která se týká zveřejnění jmen jejich spolupracovníků, kteří berou 150tisícové výplaty.

Martin Miko
Martin Miko 16.9.2020, 13:16

Kauzy hejtmanky Jermanové

Facebook hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové je plný pozitivního obsahu, který se týká návštěv kulturních akcí, podpory dobrovolných hasičů nebo emočních výlevů, kde si stěžuje na to, jak je na ní okolí zlé. Realita je však ve skutečnosti tak trochu jiná. Letos v březnu jsme například byli svědky toho, že Pokorná Jermanová podala trestní oznámení za šíření poplašné zprávy na záchranářku, která si v otevřeném dopise stěžovala na nedostatek roušek a respirátorů. Politička vše pak následně zapírala, za což se dočkala akorát tak smršti urážek ze strany jejich internetových „fanoušků“. Policie nakonec trestní oznámení středočeské hejtmanky nakonec odložila. Tato kauza je však stále pořád ještě čerstvá, takže je velmi pravděpodobné, že si na ni voliči vzpomenou v rámci krajských voleb, které jsou naplánovány na 2. a 3. října 2020.

Nyní se objevila další kauza okolo této političky. Portálu Seznamzprávy.cz se podařilo vyhrát spor se Středočeským krajem, který v létě odmítl poskytnout informace s konkrétními jmény, kteří dostávají štědré výplaty. Místo toho kraj poslal jen tabulku s částkami. Takto by se státní zaměstnanci, kteří jsou placeni z našich daní, chovat rozhodně neměli. To se reportérům ze Seznam zpráv samozřejmě nelíbilo, a proto se rozhodli se obrátit na Ministerstvo vnitra ČR, které nyní rozhodlo, že kraj musí zveřejnit minimálně 4 jména nejvýše postavených úředníků. O těch bychom se měli dozvědět kromě měsíčního platu i mimořádné prémie. V případě, že se tak nestane, tak bude Středočeský kraj čelit exekuci.

Nutno podotknout, že se jedná o přímé spolupracovníky hejtmanky Jermanové (ANO). Ona sama však tvrdí, že na odměňování těchto skvěle placených úředníků nemá žádný vliv. Odpovědný má být ředitel úřadu Jiří Holub, který se k situaci nemůže vyjadřovat kvůli zákonům. Nicméně i takových kauz by si voliči Středočeského kraje měli všímat, protože se nejedná o ojedinělý případ. Dokonce i Hrad po několik letech zveřejnil na základě nařízení Městského soudu v Praze platy vedoucích úředníků Pražského hradu, a to včetně platu kancléře prezidenta republiky Vratislava Mynáře.

Za Pokornou Jermanovou stojí například i kauza služebního auta, které využíval její manžel. Škodu Superb od Středočeského kraje používal v roce 2018 k soukromým účelům. Za to se hejtmanka následně omluvila a slíbila, že se situace nebude opakovat. Zároveň však argumentovala tím, že ve firemní sféře je toto naprosto běžné. Stát ani kraj bohužel není firma, což by bylo dobré připomenout.

Jak píše paní hejtmanka v jednom ze svých posledních statusů: „Restart. Každý z nás ho někdy potřebuje zmáčknout. Některé věci odložit, k některým se naopak vrátit... .“ To by si měli rovněž říct voliči v říjnu, protože sledovat další volební období tuto paní v pozici hejtmanky, kterou doprovází řada naprosto bizarních kauz, Středočeskému kraji nesluší a určitě si zaslouží něco nebo někoho důstojnějšího.

Podobné články

Doporučujeme

Další články