fb pixel Hana Lipovská chce do sněmovny: Kandidovat bude po boku Csákové i předsedy DSSS Vandase – G.cz
Vyhledávání

Hana Lipovská chce do sněmovny: Kandidovat bude po boku Csákové i předsedy DSSS Vandase

Zdroj: Autor: Josef Plch – Vlastní dílo, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=95427830 / Autor: David Sedlecký – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17317477 / Autor: Tjarnaglofi – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.

Radní ČT Hana Lipovská se rozhodla, že bude kandidovat do Poslanecké sněmovny v rámci podzimních voleb. Stalo se tak na základě rozhodnutí v rámci víkendové pardubické konference Volného bloku, který vede Jana Volfová. Volný blok jde do voleb společně s ultranacionalistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti, již vede Tomáš Vandas. V Jihomoravském kraji za Volný blok pro změnu kandiduje zpěvačka Ilona Csáková.

Martin Miko
Martin Miko 26.7.2021, 10:55

Lipovská chce do politiky

Po spolupráci s DSSS a kandidování zpěvačky Ilony Csákové jsme nečekali, že Volný blok vytasí ještě něco bizarnějšího, a vidíte – stalo se! Volný blok vytasil další velké a poměrně nečekané jméno, které se bude ucházet o hlasy voličů v rámci podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. Řeč je samozřejmě o radní České televize Haně Lipovské, jež hodlá kandidovat do sněmovny za Volný blok v Pardubickém kraji. „Je to výborná odbornice, která by byla bezesporu ozdobou každé kandidátní listiny,“ řekla serveru iDNES.cz předsedkyně Volného bloku Jana Volfová.

Hana Lipovská je třicetiletá česká ekonomka, která se v květnu 2020 stala členkou Rady České televize. V minulosti například pracovala v pořadu AZ-Kvíz, kde se podílela na tvorbě soutěžních otázek. Následně pracovala pro Český statistický úřad, Ministerstvo Školství ČR a mezi lety 2015 až 2019 působila jako analytička v Institutu Václava Klause. Od ledna 2020 spolupracuje s Janou Bobošíkovou v rámci Institutu svobody a demokracie. Lipovská je například držitelkou Ceny prof. Františka Vencovského pro mladé ekonomy do 35 let, kterou pořádá VŠFS, a to za stať „Fiskální placebo“. Rovněž je autorkou knihy Kdo chce naše peníze? Ekonomie bez politické korektnosti, kterou napsala v roce 2018.

Do širokého povědomí se však Lipovská zapsala po vstupu do Rady České televize, kam byla nominována Českou biskupskou konferencí. Její nominace byla zpochybňována v souvislosti s jejími kontroverzními vyjádřeními, ale i kvůli její práci pro Institut Václava Klause. Do rady ČT se nakonec společně s novinářem Lubošem X. Veselým a Pavlem Matochou dostala v květnu 2020.

Nicméně její kandidatura do Poslanecké sněmovny a cíl stát se politikem pravděpodobně překvapil nejednoho z nás. Podrobnosti o své kandidatuře má Lipovská oznámit v pondělí v rámci tiskové konference.

Podobné články

Doporučujeme

Další články