fb pixel GLOSA: Zima skončila, vládo: Otevřete okresy a zrušte noční zákaz vycházení, nebo se tu zblázníme – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Zima skončila, vládo: Otevřete okresy a zrušte noční zákaz vycházení, nebo se tu zblázníme

Zdroj: profimedia.cz

Zakaž lidem volně se pohybovat, zavři okresy, nastav jim večerku, nedovol jim pít pivo, a pak se div, že to při prvním náznaku hezkého počasí nedodrží. Protiepidemická nařízení vlády nebylo těžké dodržovat v zimě, ale když je venku 20 stupňů, nemůže se nikdo divit, že lidé chtějí ven do přírody. Bohužel jsou limitováni svým okresem, takže není divu, že jsou v Praze narvané parky a náplavky k prasknutí.

Martin Miko
Martin Miko 1.4.2021, 12:31

Zákazy, které k ničemu nevedou

Jaro je tu a venku je krásně, takže co většinu z nás po několika měsících mučení v lockdownu napadne? Jít ven! Když je venku 22 stupňů a svítí slunce, nikdo nechce vysedávat doma u Netflixu, protože každý už pravděpodobně všechny seriály a filmy viděl. Není divu, že se lidé chtějí řídit radami našeho premiéra Andreje Babiše, který před týdnem promluvil k národu na téma Češi a obezita. Ve svém videu naznačil, že jsme všichni moc tlustí a kvůli tomu se dokážeme mnohem hůře poprat s koronavirem. „Podle kritérií, které měří obezitu, jsme třetí nejhorší v Evropě. Nejhorší je Velká Británie, pak Lotyšsko,“ naznačoval naočkovaný Babiš. Problém je v tom, že by se řada lidí velmi ráda hýbala a chodila na výlety, jenže nemohou, protože není kam. Proto se nemůžeme divit, že okupují náplavky a parky.

Za vše mohou zavřené okresy, jež znemožňují lidem chodit na výlety na opuštěná místa, a tak se musí procházet pouze ve svém okolí. A kolik výletních nebo „procházkových“ míst ve svém okrese máte? Při troše štěstí jich možná pár bude, ale když za nimi vyrazíte, zjistíte, že dalších tisíc lidí z okolí vašeho bydliště napadlo to samé. A pak se klidně všichni naši ministři mohou v médiích divit, že se v parcích a na náplavkách pohybují davy lidí. To jsou přesně ti lidé, kteří by rádi jezdili po kraji na kole, chodili po horách nebo navštěvovali přírodní památky. Když se lidé rozprostřou, tak je logicky větší pravděpodobnost, že se mezi sebou nepotkají. Místo toho jsme svědky toho, jak policie vyhání lidi z rekreačně oblíbených míst, ale na druhou stranu co mají ti lidé dělat, když nic jiného nesmí. První věc, která je v hezkém počasí napadne, je, že půjdou do parku a koupí si pivo.

Kdyby se zázrakem podařilo povolit volný pohyb mimo okres, tak by vláda musela zrušit i zákaz nočního vycházení, protože občas se výlet trochu protáhne nebo někde chcete přespat, popřípadě jet na chatu. Je až zarážející, že vláda nechce, abychom se distancovali od setkávání s lidmi útěkem do přírody, ale mnohem radši je, když sedíme doma na zadku a „vesele“ tloustneme. I když na druhou stranu patří skoro polovina naší vlády mezi obézní, tedy i rizikovou součást naší populace.

Tím se dostáváme k dalšímu stupidnímu nápadu, jímž je zákaz popíjení alkoholu na veřejnosti. Ten je naprosto zbytečný, když člověku stačí přelít si obsah do nenápadného obalu od nealkoholického nápoje. Dalším takovým trikem je ten „americký“ způsob, kdy lahev obalíte do papírového pytle, a nikdo vám nemůže nic říct. Češi si vždycky cestu najdou.

A co z toho všeho plyne? Abyste nás nechali se alespoň svobodně hýbat kdekoliv a kdykoliv, když už jste nám zakázali nákupy, hospody, restaurace, kina, koncerty, festivaly, cestování, sportování a spoustu dalších věcí, které nám už zkrátka chybí. Lidem dochází trpělivost, protože většina z vašich zákazů má nulový efekt na počet nakažených. Takže se pak pane Babiši ve svých videích nedivte, když vám klesají preference. Berete totiž lidem důstojnost a svobodu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články