fb pixel GLOSA: Vyřešili jsme problém s uzavíráním škol. Odvezeme děti do Bradavic – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Vyřešili jsme problém s uzavíráním škol. Odvezeme děti do Bradavic

Zdroj: G.cz

Také máte doma děti školou povinné? Také sledujte s napětím média a sociální sítě, jestli vaše děti i nadále budou do školy docházet nebo zůstanou doma a z vás se, zvláště pokud ratolest navštěvuje první stupeň základní školy, stane opět učitelka nebo učitel, a to už vás hra na školu vážně dávno nebaví? My jsme ale možná přišli na řešení. Inspirovali jsme se u Harryho Pottera. Mohli bychom děti odvézt do nějakých Bradavic!

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 23.9.2020, 12:30

Překvapení!

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula hned při svém nástupu připravil překvapení, a to nejen laické veřejnosti, ale také svému kolegovi Robertu Plagovi, který má pod palcem ministerstvo školství. Projevil totiž přání, že by bylo dobré dětem prodloužit volno, že by je ředitelé mohli uvolnit a prodloužit tak nadcházející víkend, kdy na něj navazuje v pondělí státní svátek a doma je valná část republiky. Jeví se mu to jako jedna z možností, jak oploštit současnou křivku covidové nákazy. Ale ano, proč ne… I když je otázkou, kam se nám ti žáčci a studentíci přesunou, když budou mít najednou pré a ne všichni rodiče ho můžou mít také, takhle narychlo. Ono je to s tím domácím školstvím vůbec oříšek. Ale my jsme asi přišli na řešení!

Chápeme současnou situaci, která je určitě složitá a nemoc se nesmí podcenit. Ona se totiž nesmí podcenit žádná nemoc, žádná! Ale když se zavřou školy, tak budou muset být doma rodiče, alespoň těch prťat. A to není jen tak. Tak jsme se zamysleli! Řešení jsme našli v literatuře, konkrétně u našeho milovaného Harryho Pottera. Odstěhujeme děti do Bradavic! Zamezíme tak šíření viru mezi dětmi a pedagogy a nebudeme muset řešit hlídání! Nepřijde vám to geniální?

Vzhůru na nádraží

Tak si to představte. Všechny rodiny s malými dětmi začnou netrpělivě vyhlížet sovu Hedviku, jestli jim už nese kýžené povolávací lejstro. Ano, vyplnili bychom doma všichni potvrzení o bezinfekčnosti, nebojte. Následně bychom se dostavili na určené nádraží. Nám by se klidně líbilo to pražské Hlavní. Mimopražští nám to odpustí, protože Praha je neustále na špičce covidového pelotonu, tak by to bylo nejrozumnější. Jistě na něm najdeme nástupiště s číslem 9 a ¾, protože tam je k vidění a nalezení ledacos. Pak dětem dáme pusu, zamáváme jim a popřejeme šťastnou cestu.

A je vyřešeno! Děti budou spolu s učiteli izolovaní. Akorát tak přemýšlíme o tom učitelském sboru. No, kdo by tak mohl být moudrým ředitelem Brumbálem? Možná bychom mohli zkusit ministra Plagu. Ten se docela snaží. Akorát má problém, že mu tak nějak občas zapomínají jeho nadřízení a vládní kolegové předávat informace. Je pak někdy takový ztracený a ještě si láme ruce na kole, takže možná nějaký úprk do izolace uvítá.

Aby na ty zmatky nebyl sám, tak musí mít zástupkyni, jakou byla v knížkách o Harrym Minerva McGonagallová. Ta patřila mezi nejlepší čarodějky, a to se teď vážně hodí. Kdo by to tak mohl být? Nezkusili bychom přemluvit Petru Černockou? Hrála Saxanu, tak kouzlit umí. Určitě by byla třeba také nějaká Sibylla Trelawneyová nebo-li profesorka jasnovidectví. Možná by nám řekla, kdy se děti z Bradavic vrátí domů. Máte nějakou svoji oblíbenou vědmu? My měli Jolandu, ale ta už bohužel umřela. Nesmíme také zapomenout ani na Rubeuse Hagrida, který by děti vždy dobrotivě objal a ochránil, když by bylo třeba. Zde bychom možná měli také jeden tip – judistu Lukáše Krpálka! Je velký, umí se prát, ale přitom působí náležitě dobrácky, děti by si ho rychle oblíbily. Další, kdo nesmí chybět, je dvojitý agent jako byl Severus Snape. A to je tedy oříšek, ale je třeba vědět, co chystá nepřítel, že? Že bychom poprosili Daniela Craiga? Není to sice Čech, ale to neva. Jako agent 007 má zkušenosti a mohl by si k tomu přibrat výuku angličtiny. V učitelském sboru nesmí chybět Pomona Prýtová, která učila bylinkářství. WHO nyní v léčbě nové nemoci bylinky začalo podporovat, tak se můžou děti společně s vyučujícím zapojit do výzkumu. Zde bychom ale v našem případě oslovili oproti předloze muže, a to sice rostlinného biologa Václava Větvičku. Ten toho ví totiž o flóře všeho druhu nejvíc, jak dokladuje nejen odborností, ale i svým jménem.

A jedééém

Vidíte, učitelský sbor bychom dali dohromady. Ještě honem rychle našít uniformy, jejichž součástí musí být samozřejmě roušky. Myslíme si, že je celá řada zdejších návrhářů, kteří by se tohoto úkolu zhostili na výbornou. Zkusíme oslovit například Táňu Kovaříkovou, Beátu Rajskou, Michaela Kováčika nebo Vandu.

Ti všichni, které jsme vyjmenovali, ale i ti, na které se sice ve výše uvedeném výčtu nedostalo, což neznamená, že na ně nemyslíme, budou mít v těch našich Bradavicích jeden stěžejní úkol (tedy kromě řádné výuky) – bránit naše děti před mozkomory. Protože všichni si chceme uchovat šťastné vzpomínky, pocity, všichni si chceme ponechat svoji duši. Opakujeme „svoji“ duši! A bohužel, i my zde máme kolem sebe Toho, no však vy víte koho. Ano, Toho, jehož jméno se nevyslovuje. Ale i ten byl v sáze o Harry Potterrovi nakonec přemožen a dobro zvítězilo! I když se v jeden moment zdálo, že to čarodějnický učeň zabalil. Ale opak byl naštěstí pravdou a my se chceme inspirovat tímto šťastným koncem. Takže Ty, jehož jméno se nevyslovuje, neboj… My to zvládneme zdárně taky!

V kolik se tedy sejdeme na tom Hlavním nádraží, abychom to nezamluvili?

Podobné články

Doporučujeme

Další články