fb pixel GLOSA: V Polsku se domnívají, že koronavirus je boží hněv za naše hříchy. Skutečným trestem jsou ale autoři těchto výroků – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: V Polsku se domnívají, že koronavirus je boží hněv za naše hříchy. Skutečným trestem jsou ale autoři těchto výroků

Zdroj: YouTube.com - South China Morning Post

Ano! Možná, že kdybyste nelhali, neměli předmanželský sex a nestahovali Stranger Things přes Torrenty, nemusely umřít tři tisíce lidí! Alespoň to říkají někteří polští duchovní. Nebo vy patříte k těm lidem, kteří se nedomnívají, že nejlepší způsob, jak postupovat při boji s nebezpečnou infekční chorobou, je nechat si poradit od náboženských fanatiků?

Jan Studnička
Jan Studnička 7.3.2020, 10:00

Kdo se nepoučil z historie

Není to poprvé, co se tragédie vykládá hněvem božím… To je možná ještě podhodnocené, takže znovu: Každá tragédie ever je někým vždy vykládána jako hněv boží. Každý hurikán, který zasáhne Ameriku je podle nějakého pastora v Jižní Karolíně způsoben tím, že váš kamarád Robert má sex s vaším kamarádem Karlem. Podobní lidé taky minule psali do Bílého domu, proč tedy prezident Trump nepošle proti hurikánu atomovku? No, je to k diskuzi...

Každopádně, hněv boží je ultimátní vysvětlení pro cokoli negativního. Minimálně teď, když už z nějakého důvodu není košér kvůli nemocem upalovat čarodějnice. A když říkám čarodějnice, tak myslím ženy, které náhodou umí malou násobilku. Choroby jsou mimochodem vždycky připsány božímu hněvu jako první. Protože na první pohled to tak může vypadat, přišlo to odnikud, je to nové, čistí to planetu… Ale hned na pohled druhý se musíme zeptat: “Proč to napadá jenom lidi? Kačeři si to taky dělaj do zadku, to je vědecký fakt, proč Bůh netrestá je?” A myslíte, že vám na tuhle otázku církev odpoví? Jistě, že ne. Jen samý: “Pane, jak jste se dostal dovnitř? Odejděte z mého bytu! Proč jste nahý?! Máte zákaz vstup na území Vatikánu!” A bla bla bla.

Ironií je, že přestože by mělo křesťanství lidem pomáhat, sdružovat je, dávat jim v životě motivaci a pochopení pro jiné lidi, vždycky když se vytáhnou tyhle pseudoargumenty s božími tresty, všem to jenom přitíží. Když v Evropě řádila černá smrt, nejvíc zabíjela v přístavech a potom na poutních místech, protože se tam lidi chodili modlit za odpuštění. Vždycky když přišla nějaká nemoc, tak se taky pro jistotu udělal pogrom na Židy, protože to nikdy neuškodí. A jak už bylo řečeno, nezapomnělo se upálit pár žen s názorem, protože lidi tenkrát měli posunuté morální hranice až za hořící hranice.

Středověk se smartphony

Je jasné, že ve skutečnosti je božím trestem pro lidstvo právě Polsko. A my se s ním musíme naučit žít. Jak se říká: “Polsko je nejlepší nejhorší země na světě.” Vratislavský kněz Leonard Wilczynski přiklání celou zemi spíše na tu horší stranu, ale nesmíte zapomenout, že ten, koho tímhle debilní Poláci trestají nejvíc, jsou normální Poláci.

V zemi, kde žije čtyřicet milionů lidí prostě bude, třeba minoritní, ale pořád ohromná skupina lidí, které přijde naprosto absurdní zavádět LGBT free zóny, vystupovat z EU, zakazovat potraty a prohlašovat chřipku za boží hněv. Kromě kritizování idiotů bychom taky neměli nikdy zapomenout podpořit ty lidi, kteří musí s idioty nakupovat ve stejné sámošce v Krakově.

Takže držíme palce, drazí normální Poláci, vydržte to.

Podobné články

Doporučujeme

Další články