fb pixel GLOSA: Landa s Blanickými prosazují osobní zodpovědnost, zatímco skupinově olizují jeden mikrofon – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Landa s Blanickými prosazují osobní zodpovědnost, zatímco skupinově olizují jeden mikrofon

Zdroj: Facebook.com - Novinky.cz

Dnes „za pět minut dvanáct“ proběhla tiskovka takzvaného Blanického manifestu, což je grupa rozladěných pánů pod vedením Daniela Landy. Yep. Tiskovka proběhla jako reakce na zrušené jednání s Andrejem Babišem.

Jan Studnička
Jan Studnička 18.2.2021, 15:31

Pochopitelné, ale pitomé

Dnešní tiskovka Blanického manifestu byla téměř cirkusová podívaná. Ekonom Miroslav Ševčík žongloval čísly bez jakéhokoli kontextu, vakcinolog Jiří Beran apeloval na osobní zodpovědnost a předseda výboru podnikatelských odborů Radomil Bábek vedl čtvrt hodiny dlouhý nasraný rant. A Landa se tvářil jako spokojený principál, protože má konečně „totalitu“, proti které se může bouřit.

Nejbizarnější na celé show byl fakt, že to vypadalo jako by si ani tahle grupa nebyla úplně jistá, co vlastně chce. Řečníci si ve svých požadavcích navzájem odporovali, z Beranových slov to vypadalo, že nechce v podstatě měnit nic, Ševčík naopak chce měnit všechno a jejich holohlavý šéfík má hlavně radost, že může zlostně funět do mikrofonu.

Nutno dodat, že celá tahle šaškárna není úplně neospravedlnitelná, protože chlapci blaničtí mají pravdu minimálně v jedné věci. Vláda všechno podělala a její opatření nefungují. Jak upozorňuje ministr Blatný, opatření nefungují, protože je lidi nerespektují, ale nerespektují je právě proto, že působí zbytečně. Což je pochopitelně zase vina vlády. Bez nadsázky se dá říct, že ti čtyři trhlíci, co dneska mektali něco o svobodě, jsou vinou Babišova kabinetu.

Kapénková párty

Jestli je v Blanickém manifestu nějaká centrální ideologie, je to pravděpodobně maximální osobní svoboda. Ostatně Landa sám se ohání principem absolutní dobrovolnosti od začátku. Pánové se domnívají, že s dostatečnou osvětou může někdo v tomto bodě přesvědčit národ, aby se začal chovat zodpovědně.

Což je jednak roztomile naivní myšlenka, ale hlavně ji propaguje někdo, kdo si není schopen ani na veřejné tiskovce zakrýt hubu. Někdo, kdo si při deklamaci slavných tří R hrabe nevydezinfikovanýma rukama na ksicht a kdo společně s dalšími dvěma lidmi pomalu olizuje společný mikrofon.

Facepalm.

Podobné články

Doporučujeme

Další články