fb pixel GLOSA: Kam kráčíš, kráso? Miss střídají Missáci, nově se hledá Český chlap. Co ho vlastně dělá? – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Kam kráčíš, kráso? Miss střídají Missáci, nově se hledá Český chlap. Co ho vlastně dělá?

Zdroj: G.cz

Také jste měli v jeden moment pocit, že královny krásy vyskakují všude 0kolem vás jako houby po dešti? Že kdo neměl svoji Miss, jako by nebyl? V redakci jsme se shodli, že se missky prostě přemnožily. To pánové na tom byli hůř. Ještě do loňského roku zde byla jediná soutěž, kde mohli předvést svoji muskulaturu, a to Muž roku. Zdá se ale, že i na tomto poli dochází ke změně, a že se bude letos hledat také Český chlap! Nastává snad nová doba v byznysu s krásou? Budou se o celosvětový mír zasazovat právě chlapi?

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 15.5.2020, 13:14

Místo ženských půvabů hory svalů?

O soutěžích krásy byly napsané stohy článků v nejrůznějších novinách a časopisech, byly natočené stovky reportáží a Missky samozřejmě neunikly pozornosti filmových a televizních tvůrců. Byla doba, kdy si každá druhá holka alespoň jednou v životě představovala, že právě ona uslyší větu: „A vítězkou se stává dívka s číslem…“ . Ano, doba se změnila a všichni víme, že ty klasické soutěže, které vyvrcholily přímým přenosem na některé z celoplošných televizních stanic moderovaným ostříleným duem Bouček/Mareš, mají tu nejlepší éru za sebou, a že se prostě tak nějak přežily. Na druhou stranu krása, charisma a šarm zůstávají pro lidi atraktivním artiklem i nadále. Takže i zde došlo k evoluci! Místo děv s mírami 90-60-90 pořadatelé krasoidních soutěží pátrají po mužích a chlapech. Nová doba si prostě žádá nové pořádky.

Muž roku je podnik, který spustil náchodský podnikatel David Novotný v roce 2000 a letos chystá již 21. ročník. Pokud máte rádi přehlídku napomádovaných metrosexuálů, tak budete doma, tady se vám bude líbit. „Z regionální soutěže se mi povedla udělat soutěž celonárodní a česká mužská krása se ve světě rozhodně neztratí,“ řekl nám duchovní otec tohoto podniku David Novotný. Na scéně se nám ale letos objevila soutěž nová – Český chlap. Novotný si však věří a strach z nového projektu rozhodně popřel. Dělá prý úplně jiný typ soutěže. A co na to zástupci nováčka? „Já chci udělat pravý opak, než je Muž roku. Český chlap je o tom, že my opravdu hledáme chlapa,“ prozradila ředitelka Českého chlapa Veronika Farářová. A také jsme se od obou dozvěděli, že si nekonkurují a mají se rádi. Věříme jim to, protože jsou oba mírumilovní, jinak by nemohli pořádat soutěž krásy, logicky. Tam se přece přímo musí přát světu mír a také zachraňovat deštné pralesy. Ne, nezesměšňujeme problematiku Amazonie, spíše naopak! Dokonce si umíme určitě víc představit v pralese fešného chasníka než vytuněnou krasavici! Nějak nám tam lépe pasuje.

Zároveň se šéfové obou soutěží shodují ještě na něčem - nehledají modely, ale jde jim o charisma. S tím souhlasíme, protože muže, chlapa nedělají jen svaly, ale právě ono Něco… Šarm, kouzlo osobnosti. Každopádně je evidentní, že i na poli krásy se začínáme genderově vyvažovat.

Já, já, já... Ne, tudy cesta nevede

Veronika Farářová nám ještě řekla, že Český chlap je pro ty, kteří umí vzít za práci, a to i za tu manuální a věk není hlavním kritériem. Hledají prostě chlapa s velkým CH. Jo, držíme palce a docela rádi zjistíme, kolik takových jich po našich luzích a hájích běhá. Ale co by vlastně měl ještě chlap, a to nejen ten Český, mít? A co nemít?

Upřímně, představa, že je chlap schopný trávit v koupelně víc času než ženská, je fakt nesexy, stejně tak jako druhý extrém, aby smrděl i „z obrazu.“ Odpudivě a nechlapsky také působí, když jediné, co ho zajímá, je jeho tělo, případně jen on sám. On má přece jediný problémy, on má těžký život a nikdo jiný. Jo, jájínci jsou také antichlapi a můžou provozovat sebechlapštější řemeslo nebo koníček počínaje třeba kácením pařezů přes motorky a maratony a konče třeba lámáním skal. Je to fakt marná snaha. Slovní spojení „já, já, já, jenom já,“ je snesitelné jen ve starém fláku od Olympicu.

A ještě na něco nesmíme zapomenout – není nic víc nechlapského, než když chlap neumí držet slovo a jen plácá a planě slibuje. To pak klidně může vypadat ve tváři jako bájný Adonis a mít tělo jako Roman Šebrle v dobách své největší sportovní slávy a bude mu to úplně k ničemu. Chlapa totiž opravdu nejvíc dělají činy, pánové! Tak si to pamatujte, až budete, milí zájemci o titul nej Muž nebo Chlap, vyplňovat přihlášku. A pořadatelé vás prosíme, abyste tohle dali jako jedno z hlavních kritérií. Zvyšuje se tak totiž reálná šance, že deštné pralesy budou zachráněné a i na ten celosvětový mír dojde – když Český chlap nebo Muž roku bude umět dodržet svoje slova a proměnit je ve skutky, v realitu. No, uznáváme, je to trochu utopistické, ale co už. Vždyť i soutěže krásy jsou do jisté míry utopie, ne? Nebo možná spíš sen a pohádka...

Podobné články

Doporučujeme

Další články