fb pixel GLOSA: Covid jako druhá světová válka podle ministryně Maláčové – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Covid jako druhá světová válka podle ministryně Maláčové

Zdroj: Profimedia.cz

Ve včerejší Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová svěřila se svou myšlenkou, že ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid. Je to úvaha… hm, řekněme „zajímavá“. A mimochodem, není jediná, kdo si to myslí. Možná už si nevzpomínáte, protože je to tak tři sta let, ale loni v květnu prohlásil Donald Trump, že covid-19 „je nejhorší útok na Spojené státy od Pearl Harboru“. Vždycky je super, když levicová politička sdílí názor Donalda Trumpa. No. Speciálně pro paní ministryni se tedy dnes podíváme, jak by to vypadalo, kdyby byl covid jako druhá světová válka.

Jan Studnička
Jan Studnička 8.2.2021, 10:41

Do boje!

Tak zaprvé, je pravda, že v Číně se proti pandemii bojovalo už ve chvíli, kdy si ještě zbytek světa vesele chodil s nezakrytou hubou. A stejně jako za druhé světové války byla Čína v boji proti nepříteli úplně mizerná. Jenomže tentokrát to neodnesl Nanking, ale Wu-chan a znásilňování neprováděli Japonci, nýbrž něco, co si Číňani vytvořili tím, že neumí jíst jako lidi.

Itálie to v první vlně schytala hodně tvrdě, což znamená, že by dezertovala a přidala se na stranu koronaviru už někdy v dubnu. Na rozdíl od druhé světové Švýcarsko tenkrát nemohlo zůstat neutrální. Což je dobře, protože si přiznejme - být neutrální za války, ve které jedna strana provádí holocaust, je vážně svinstvo. A když jsme u dezertérů, v alternativní historii ministryně Maláčové virus obešel francouzskou imunitní linii a země se rozdělí. Půlka Francouzů se přidá k odboji a půlka kolaboruje. Zkrátka existují Francouzi, jež jste si objednali, a Francouzi, kteří vám přijdou z Vichy.

Britové budou budovat státní imunitu na plážích, na polích, v ulicích. Budou budovat stádní imunitu na letištích a kopcích. A nikdy se nevzdají. Nebo možná odcouvají do karantény jako všichni ostatní. Protože na rozdíl od druhé světové nemají v čele tlouštíka s buldočím ksichtem a doutníkem, ale tlouštíka s pomočeným mopem na hlavě.

LOL

Na východní frontě by se Rusové nechali zahnat virem až k Volze, kde by se trochu vzpamatovali, a pak poslali do boje s virem miliony lékařů… a tvářili by se, že si vůbec pár let zpátky nechtěli s covidem rozdělit Polsko napůl. Finové by pobíhali ve sněhu a odstřelovali koronaviru koule na několik set metrů. A občas by zastřelili i nějakého toho ruského doktora, protože jistota je jistota.

U Amíků je situace vlastně dost podobná. Zase se vzpamatují někdy uprostřed války, ale až se doopravdy zapojí do bojů, bude vyhráno. Pravděpodobně nad covidem vyhrají stejně jako minule. Shodí na něj explodující slunce. Dvakrát. Naproti tomu v Jižní Americe už Argentinci nejspíš chystají vesnice, kde se ubytují poslední nakažení pacienti. Protože to Argentinci dělají.

Ale abychom doopravdy mohli vyhrát nad virem jako ve druhé světové, museli bychom nejdřív vyhrát v Africe. A kdybych měl odpovědět na otázku, jaké jsou šance, že se ostatní kontinenty pokusí zachraňovat něco v Africe, řekl bych: „LOL.“

Podobné články

Doporučujeme

Další články