Fňukající Vondráček: lid, který hlasitě křičí na politiky, se chová nedemokraticky

Obrázek uživatele vaclav.roman
12.11.2018, 13:46

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček se po návratu ze své nedávné cesty do Ruska dostal znovu pod kritickou palbu. Ostře se totiž vyjádřil proti hlasitým projevům vůči Babišovi, křik lidí z ulice označil za nedemokratický. Proti demonstrujícím se ohradil a postěžoval si na nedostatečný respekt lidí k politikům. Po jeho výrocích by se ublížené hnutí ANO mělo přejmenovat na ACH JO.

Nedostatečná úcta k politikům

Papaláš může být na svého lokaje hrdý. Vondráček se trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše zastává, kde může, a věří, že kauza Čapí hnízdo pro něj dopadne dobře. Kritiku vůči předsedovi hnutí ANO považuje za přehnanou, diskuzi se nebrání, ale například pískání během projevu Andreje Babiše 21. srpna bylo prý za hranicí všeho, co lze považovat za demokratické.

Křik ulice tu ale není jen tak, je to důsledek. Příčinou je Babiš a dotační kauza firmy Čapí hnízdo. Dále je příčinou Babiš a jeho spolupráce s StB. Třetí příčinou je Babiš a korunové dluhopisy... zkrátka ten pískot se nezačal ozývat jen tak zničehonic.

Vondráček se domnívá, že lidé nechovají k politikům dostatečný respekt a byl by rád, kdyby se to změnilo (necháme vám chvilku, abyste se dost vynasmáli). Je si však zároveň vědom toho, že je u nás nedostatečná politická kultura, politici by se mezi sebou měli navzájem ctít, neopovrhovat sebou navzájem. To je názor, za který je možné jednoho z nejvyšších ústavních činitelů naší země pochválit. Je to totiž začarovaný kruh, ke špatným politikům, kteří si navíc dělají, co chtějí, lidé nikdy vzhlížet nebudou.

Chybí tu pokora, uznání chyby. Vondráček se také nechal slyšet, že na Babiše by někteří lidé pískali, ať by řekl cokoliv. Za minulostí by podle něj bylo dobré udělat tlustou čáru. Ano, to by se žilo, kdyby se hříchy mládí daly jen tak vypouštět.

Vzájemná podpora

Vondráček s Babišem se podporují navzájem. Premiér se totiž zastal Vondráčka v záležitosti jeho zahraniční cesty do Ruska, jeho misi považuje za mimořádně prospěšnou. Nicméně mnoho poslanců zvedla tato výprava nejvyšších ústavních činitelů ze židle. Jako problematickou ji vidí také poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch. Pobouření nebudí dialog s Ruskem, ale jednání s lidmi ze sankčního seznamu, který byl vytvořen v reakci na ruskou anexi ukrajinského Krymu. Podobné zahraniční mise nahrávají Rusům do karet, znevažují reakci Západu.

Je zajímavé, že protiústavní hlody o nedemokratickém chování lidu vypustil Vondráček nedlouho po návratu z tohoto kontroverzního výletu. Na jeho slova už zareagoval na Twitteru Miroslav Kalousek, který poznamenal: „V demontáži demokracie jsme zase o kus dál. Hlasité projevy nesouhlasu z ulice si zažily všechny vlády. Poprvé si ale vysoký ústavní činitel dovolil říct, že je to nedemokratické. Mlátičky s pendreky a vodními děly nastoupí kdy, pane předsedo?“

Počkáme si na odpověď. Jenom pozor, neplést poslance Vondráčka (ANO) s poslancem Ondráčkem (KSČM). I když jak se na to tak díváme, ono je to asi prašť, jako uhoď.

A zde se podívejte na oligarchu Babiš mezi plebsem: český premiér čím dál víc připomíná našeho oblíbeného severokorejského diktátora.


Komentáře

Doporučeno pro vás