fb pixel Feministky a genderoví aktivisté slaví úspěch. Ve sněmovně prošel zákon o zákazu močení mužů ve stoje – G.cz
Vyhledávání

Feministky a genderoví aktivisté slaví úspěch. Ve sněmovně prošel zákon o zákazu močení mužů ve stoje

Letos o Vánocích nás čekají velké změny. Dárky pod stromeček už nebude nosit Ježíšek, ale Vratislav Mynář. Česká republika neprodloužila smlouvu s Ježíškem a naopak nasmlouvala na dobu neurčitou hradního kancléře.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 20.7.2017, 20:05

„Ano, je to tak. Smlouva s Ježíškem končila k poslednímu červnu 2017 a my jsme se ji rozhodli neprodloužit. Těch důvodů, proč jsme tak učinili, bylo více. V první řadě Ježíšek pochází z rizikového regionu. Jeho přítomnost u nás by v kontextu současných událostí mohla živit strach a paniku. Přeci jenom někteří považují Ježíška za imigranta, ačkoliv je křesťan. Nechceme napětí ve společnosti přiživovat.

Dále potom nejsme spokojeni s jeho prací. V posledních letech můžeme jasně vidět upadající enthusiasmus z jeho strany a hlavně výsledky nejsou takové, na jaké jsme zvyklí. Nemusím chodit daleko. Já jsem si přál pod stromeček parádní plastový bagr na dálkové ovládání. No a co jsem dostal? Žena se se mnou rozvádí, skončil jsem jako předseda strany i volební lídr ČSSD a navíc žádný bagr jsem nedostal. Jenom ponožky a leštidlo na pleš, které dostávám každý rok. Takhle jsme si spolupráci s Ježíškem nepředstavovali.

Poslanecký výbor pro Vánoce z mnoha kandidátů, kteří by Ježíška nahradili, vybral Vratislava Mynáře. Ten kluk má srdíčko na pravém místě a ten by se rozdal. Mynář plní přání na počkání. Například teď mu napsal dopis člověk z neznámé a malé firmy ve ztrátě se jménem Liglass Trading, že by si moc přál, aby jeho firma vybudovala v Kyrgyzstánu vodní elektrárnu za několik miliard. Vratislav Mynář neváhal a přáni mu splnil. Takového člověka my potřebujeme, aby nám nosil dárky,“ Reagoval Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci na přímý dotaz novinářů.

Bohuslav Sobotka rovněž nezapomněl vzkázat Ježíškovi, že jménem České republiky mu děkuje za odvedenou práci a přeje mu mnoho úspěchů do budoucna.

Současně se jmenováním Vratislava Mynáře se znovu přetřásá jeho bezpečnostní prověrka. Tedy to, že žádnou nemá. Někteří poslanci se obávají, zda může Mynář bez prověrky lézt lidem do bytů a dávat pod stromeček dárky. Existují obavy, že Mynář může situace zneužít a v domácnostech krást drobné předměty.

„Kategoricky odmítám, že by Vráťa mohl pro domácnosti znamenat nějaké bezpečností riziko. Můžu se za něho zaručit, že to je rovný chlap se srdíčkem na dlani. Abych trochu mírnil vášně, pověřil jsem Jiřího Ovčáčka, aby až najde Peroutkův článek, nalezl rovněž Mynářovu bezpečností prověrku,“ postavil se prezident Miloš Zeman za svého kancléře.

Ruku v ruce se jmenováním Vratislava Mynáře do pozice roznašeče dárků se od září rozjede kampaň v mateřských školách a na prvních stupních základních škol. Je potřeba dětem vysvětlit, že Ježíšek už není a že dárky nosí Mynář.

Místo Vánočních betlémů budou rovněž zavedeny vánoční Hrady, kdy Mynář bude ležet ve chlévě na nádvoří a prezident Zeman s Jiřím Ovčáčkem mu přinesou dary a požehnají mu.

Dále potom bylo třeba upravit některé vánoční koledy, aby korespondovaly s chystanými změnami. Pro ilustraci jsme vybrali ty nejzásadnější:

Narodil se Mynář, veselme se

Z růže kvítek vykvet nám, radujme se

Z života čistého, z rodu obyčejného

Nám, nám, narodil se

Změnu doznala i další známá koleda:

Půjdem spolu na hrad, důdlaj důdlaj, důdlaj dá

Mynáři, ty filuto, já tě budu kolíbati

Mynáři, ty filuto, já tě budu kolíbat

Poslanecká sněmovna rovněž zvažuje projednání o posunutí termínu samotných Vánoc. Jelikož se Vratislav Mynář narodil 23. června, je logické, že by Vánoce měly být přesunuty na toto datum.

Nicméně odborníci si nejsou jisti, zda Vratislav Mynář bude plnit pouze roli roznašeče dárků, nebo bude zároveň i symbolem Vánoc a důvodem, proč se Vánoce vlastně slaví.

Vyjádření samotného Mynáře se nám doposud nepodařilo získat, jelikož má teď hodně práce s doučováním angličtiny, kam dochází denně, jelikož jeho doporučující dopis do Kyrgyzstánu psaný v angličtině byl plný chyb, načež rovněž odlétá dojednat mnohamiliardovou zakázku do Číny pro firmu Železářství Novák a syn, která si u Mynáře přála, aby mohla v Číně postavit sedmnáct mrakodrapů.

A TADY se můžete podívat, kterak vánoční Vráťa plní sny nejen o Vánocích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články