fb pixel Exekutoři začínají vymáhat státní dluh na běžných občanech – G.cz
Vyhledávání

Exekutoři začínají vymáhat státní dluh na běžných občanech

K dnešnímu dni každý z nás dluží na státním dluhu skoro 180 000 Kč. Exekutoři dostali od vlády zelenou a rozjíždějí doposud nevídaný kolotoč vymáhání částky od všech obyvatel v České republice.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 11.8.2017, 07:26

„Ten dluh je opravdu veliký a je v zájmu celé České republiky, aby klesal. Ta šaškárna s EET tak úplně nesplnila svůj účel a příjmy do státní pokladny moc nevytrhla. Bylo proto potřeba přijít s něčím jiným. No a potom nás to napadlo. Ten dluh je celé republiky. Tedy úplně každého občana. Ať se tedy každý občan podílí na jeho splácení. Co my si tady na vládě budeme dělat starosti. Když si lidi nasekali dluhy, tak ať to taky zaplatí. Já jsem svých 180 000 Kč již zaplatil, tak nevím, proč by nemohli ostatní,“ kasal se majitel ministerstva financí Andrej Babiš, který je dočasně pouze poslancem.

Na základě rozhodnutí vlády o splacení státního dluhu, roztáčejí exekutoři své vymáhání na plné otáčky. Povel zní jasně. Každý občan České republiky musí zaplatit dluh, jinak mu exekutor zabaví majetek.

Tento krok samozřejmě vyvolal vlnu nevole a prostý lid si začíná stěžovat. Lidé se obracejí na ombudsmanku Annu Šabatovou s prosbou o pomoc.

„Těch žádostí o pomoc je hrozně moc, ale já bohužel nemám čas. Já dlužím státu 180 000 korun a exekutoři mi zabavili počítač, ledničku a mojí kočku. Lítám teď všude možně a beru melouchy, abych dluh co nejrychleji zaplatila. Teď o víkendu jsem byla hájit lidská práva na jednom vidláckém hudebním festivalu „Vidle a louče fest“ v Horním Komárovicích. Dostala jsem za to bůra. Takovýhle ubohý melouchy já teď musím brát, tak ať mě ostatní neotravujou a taky makaj, aby měli na zaplacení dluhu,“ vyprávěla upocená Anna Šabatová na jarmarku v Cerekvicích, kde u svého stánku prodávala lidská práva.

Lidé si sice stěžují, ale to je asi tak všechno, co můžou. Exekutoři jsou neúprosní. Nemáš na zaplacení dluhu? Tak to máš blbý.

„Já jsem samoživitielka. Spolu se svým dvouletým synem dohromady dlužíme státu 360 000 korun. To je částka, kterou já v životě nemůžu splatit. Už tady byli exekutoři a sebrali nám všechno. Máme tu jen holé zdi a dřevěné štokrle, se kterým si syn hraje. A to jsme dopadli ještě dobře. Tady vedle sousedce exekutoři odnesli i souseda“, stěžovala si paní Kateřina, která doplatila na své nerozvážné zadlužení formou státního dluhu.

Lidé spílají exekutorům, ale ani ti to nemají lehké. Jasně, jsou to lidské hyeny a absolutní morální dno, ale i tak jsou to občané České republiky a i oni dluží každý180 000 korun.

„My jenom děláme svou práci. My za to nemůžeme, že jsme se všichni tak zadlužili. Bohužel profese exekutora je neúprosná. Jelikož jsem nebyl schopen uhradit svůj dluh, musel jsem sám sobě zabavit auto a nabytek. Jelikož jsem důkladný, zabavil jsem si i vanu, a teď se musím sprchovat pod okapem. To ale jen dočasně, protože ten okap si brzo taky zabavím.

A to není všechno. Mému starému otci, který má problémy s plícemi, jsem zabavil drahý respirátor. Jak jde o dluhy, jde rodina stranou. Aspoň si z toho vezme ponaučení, že žít na dluh prostě nejde,“ vyjádřil se k situaci Antoním Šoural, člen exekutorské komory a exekutor vykonávající svou činnost na Mostecku.

Vládní tažení za snížení státního dluhu tak dopadne úplně na každého občana této republiky. Exekutoři se rozjíždějí a je jen otázka času, kdy zazvoní u vás. Holt žít na dluh se nevyplácí.

Poznámka redakce: „Jelikož máme zkušenost, že se na internetu pohybují i jitrnice, které jsou schopné tento článek brát vážně a ze strachu, že opravdu dluží 180 000 korun, se klidně i oběsit nebo volit Tomia Okamuru, tak pro jejich (i naši) bezpečnost uvádíme, že celý tento článek je smyšlený. Kromě tedy toho dluhu. Každý opravdu dlužíme 180 000 Kč. Nicméně nebojte, nikdo to na nás vymáhat nebude.

A TADY se můžete podívat na deníček exekutora.

Podobné články

Doporučujeme

Další články