fb pixel Duben - v karanténě hynem: Galerie Vainových koláží, která vás naladí na to, že bude líp – G.cz
Vyhledávání

Duben - v karanténě hynem: Galerie Vainových koláží, která vás naladí na to, že bude líp

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Prožili jsme i letos apríl, Hitlerovy narozeniny a pálení čarodějnic, a duben je za námi. V karanténě byla sice nuda, ale za to jsme zvládli zkouknout dlouho odkládané seriály a filmy, a navíc jsme společně s Vainem vymysleli pár velmi hloupých a urážlivých vtipů, které perfektně glosují současnou situaci.

Martin Miko
Martin Miko 6.5.2020, 10:43

Duben - ještě tam budem

Duben v karanténě utekl jako voda a Češi se před očima mění. Netráví totiž tolik času v práci, protože mají buď zavřenou živnost nebo dělají formou homeoffice. Jiní pro změnu pracují méně. Každopádně všichni mají jedno společné. Nemohou do hospod, takže sportují a výletují, což rozhodně není na škodu. Jisté však je, že 11. května 2020 se otevřou všechny terasy, takže když se počasí umoudří, našinci se vrátí do zajetých kolejí s půlitrem v ruce a mastnou pusou od vepřového kolene. Hospoda je totiž něco, co nám chybí nejvíc.

Zatímco některým chybí hospoda, tak jiní jsou v těchto dobách bezradní. Řeč je například o živnostnících a lidech, kteří jsou závislí na jednorázových a sezonních akcích. Zapláčou rovněž i pořadatele hudebních festivalů, kteří museli letošek odpískat, a to vše kvůli zákeřném koronaviru, který nám zrušil a zavřel v podstatě vše, co máme rádi, ale nebojte se – bude líp! Samozřejmě, že zásadní otázkou je, komu bude líp, protože vše nasvědčuje tomu, že prozatím jen bílým koňům, kteří získávají veřejné zakázky na nákup roušek a respirátorů nebo Číňanům, kteří nám draze prodávají své nekvalitní a špinavé výrobky.

My samozřejmě stále zůstáváme nad věcí a společně s našim vrchním kolážistou Vainem se snažíme glosovat současnou dobu plnou zákazů, umírajících živnostníků a pomatených příkazů a uvolňování vlády, které se mění někdy i několikrát za den. V následující galerii pochopíte víc než, kdybychom sem psali další odstavce textu.

Pokud vám tohle nestačilo, tak sledujte náš Facebook, kde najdete koláží celou hromadu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články