fb pixel Borat 2 bude už během října, práva na něj získal Amazon – G.cz
Vyhledávání

Borat 2 bude už během října, práva na něj získal Amazon

Zdroj: Twentieth Century-Fox Film Corporation

Borat 2 bude! Borat je nesporná komediální klasika a pravděpodobně nejúspěšnější počin, který má komik Sacha Baron Cohen na svědomí. Už nějakou dobu se šuškalo o druhém díle, který měl být natočen v tajnosti a ukázalo se, že je to pravda. Film existuje, koupil ho Amazon a zveřejní ho během října.

Jan Studnička
Jan Studnička 30.9.2020, 12:34

Borat 2 bude!

O tom, že bude nový Borat už se šuškalo pár týdnů, protože v posledních měsících se Sacha Baron Cohen, představitel legendární role, objevoval různě po Státech v převleku za kazašského dokumentaristu. Dokonce na net uniklo jemně virální video, kde “Borat” řídí obří SUV napříč Los Angeles.

Naposledy se o potenciálně chystaném filmu slyšelo začátkem září, když popkulturní weby přišly s tím, že Cohen obchází lidi z showbyznysu a pouští producentům svůj film. A nakonec to vypadá, že druhého Borata koupil Amazon, protože právě ten oznámil uvedení filmu na své streamovací platformě. Dostupný bude někdy během října.

Celý název filmu má být Borat: Dar pornografické opice vicepremiérovi Mikhaelu Pencovi ku prospěchu nedávno poškozenému kazašskému národu. Tedy, to je náš volný překlad, v oficiální české distribuci se nejspíš film bude jmenovat trochu jinak, ale svou absurdnost si nejspíš zachová. Ostatně jednička se u nás jmenovala Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu.

Sacha Baron Cohen na druhou

Z obsahové stránky toho o filmu moc nevíme. Proslechlo se, že by se mělo žertovat na účet Donalda Trumpa, ostatně titulní Mike Pence je jeho vice, a nedávno zesnulého pedofilního boháče Jeffreyho Epsteina. A pravděpodobně bude mít celý film podivnou metarovinu. Borat má totiž po úspěchu prvního filmu pocit, že je příliš velká celebrita na to, aby mohl dělat svou novinářskou a dokumentární činnost… takže začne dělat rozhovory inkognito. Tedy pro nás jako diváky je to převlek člověka v převleku.

Dokonce jeden z producentů prohlásil, že je to “Cohen hrající Borata, který hraje Cohena.” Zní to komplikovaně, ale výborně. Navíc to poměrně elegantně řeší problém Boratovy rozpoznatelnosti. Pravděpodobně byste takhle známé masce už neřekli něco hrozně homofobního jako před lety.

Vysvětlovalo by to také ty Cohenovy kousky, které se dostaly na veřejnost. Pár měsíců zpátky se například Sacha Baron Cohen účastnil konzervativního shromáždění, kde se v přestrojení za country zpěváka dostal až na pódium, kde společně s návštěvníky zpíval neuvěřitelně rasistický song… a pak musel utéct před pořadateli ve falešné sanitce. To bude nejspíš součástí filmu.

Nevíme jak vy, ale my se těšíme. A určitě vám přineseme recenzi až film bude venku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články