fb pixel Slepičí úlet dostane na Netflixu pokračování, studio se po dvaceti letech odhodlalo – G.cz
Vyhledávání

Slepičí úlet dostane na Netflixu pokračování, studio se po dvaceti letech odhodlalo

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Slepičí úlet je stopmotion legenda a přesně na den dvacet let po premiéře filmu Netflix oficiálně oznámil, že spolupracuje se slavným Aardman studiem na pokračování. Jak už to tak u podobných projektů bývá, panuje vzrušení i obavy.

Jan Studnička
Jan Studnička 24.6.2020, 10:29

Slepičí úlet 2

“Drůbeží zprávy!” tím začal oficiální twitterový účet Netflixu velkou novinu o tom, že přesně dvacet let od premiéry legendární stopmotion rodinné komedie Slepičí úlet, mohou konečně oznámit jeho pokračování. Internet, hladový po každé aspoň trochu dobré zprávě reagoval klasicky. “První dobrá věc, která se v roce 2020 stala,” reagovali komentující.

Netflix si údajně plácl se studiem Aardman, které je zodpovědné právě za jedničku a další legendární tituly jako Wallace & Gormit nebo Ovečka Shaun. Což jste ale museli vědět, tohle britské studio má tak nezaměnitelný look svých produktů, že si je nelze splést s nikým jiným. Produkce pokračování slepičí komedie by měla začít někdy zkraje příštího roku.

Přímo od Aardmanů už zaznívá, že se nechtěli do sequelu pouštět takovou dobu, protože si nebyli jistí, že mají ten správný příběh. To se ovšem teď změnilo.

Drůbeží symbolismus

Jak už to u podobných projektů bývá, na místě je vzrušení, ale i obavy. Obecně platí, že tyhle pokračování a remaky po řadě let mají často tendenci natěšené diváky tak trochu zklamat. A u filmu typu Slepičí úlet to může být v době rozdělené společnosti ještě mnohem bolavější zářez než obvykle.

Víte, původní film je poctou bijáku Velký útěk. To je film o spojeneckých vojácích, kteří jsou zavření v německém zajateckém táboře a pokouší se o útěk. A taky se jim to povede, třeba Steve McQueen uteče na motorce oblečený do džín a kožené bundy. Protože je to Steve McQueen. A takových detailů má film více, často vidíme záběr na kurník č. 17, což má odkazovat na další válečný útěkový film Stalag 17…

Ono to zkrátka vypadá, že se nám stopmotion studio Aardman pokoušelo už v roce 2000 říct: “Velkochovy jsou koncentráky pro slepice!”, ale nikdo na tohle poselství nebyl připraven, takže jsme se jen plácali do kolen, jak ty slépky srandovně koulí očima. V roce 2021 by ovšem mohli scénáristé do tohoto tématu poprvé pořádně dupnout. A co se stane na internetu? “NeStrKeJte PoLiTikU dO mÝcH PoHáDeK, LeViČáCi!”

No, takže se těšíme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články