fb pixel Návrhář Brüno, šílený Borat, rapper Ali G: 7 alter eg kontroverzního komika Sachy Barona Cohena – G.cz
Vyhledávání

Návrhář Brüno, šílený Borat, rapper Ali G: 7 alter eg kontroverzního komika Sachy Barona Cohena

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Dnes slaví 48. narozeniny populární britský komik Sacha Baron Cohen. Ten je známý svým kontroverzním humorem a tvorbou fiktivních postav, které zapojuje do reálného světa. Občas to stojí vážně za to!

Martin Miko
Martin Miko 13.10.2019, 10:37

Všemi milovaný komik

I když britský komik Michael Palin z Monty Python tvrdí, že Češi jsou nejvtipnější národ ze všech, ve světě je nejpopulárnější právě ten britský humor. Namátkou si můžeme připomenout například Mr. Beana, Malou Velkou Británii nebo seriál Červený trpaslík. V posledních letech však nejvíce na scéně humoru, který dokázal oslovit celý svět, boduje komik Sacha Baron Cohen. Ten je specifický především tím, že dokáže svoje fóry ventilovat skrz fiktivní postavy.

Britský rapper Ali G, kazašský reportér Borat, diktátor Aladdin, antiteroristický izraelský expert Erran Morad nebo módní návrhář Brüno, to všechnoj osu Cohenovy tváře. Ten poslední jmenovaný dnes oslavil 10 let od celosvětové premiéry filmu. Snímek byl pár dnů po uvedení zakázán na Ukrajině, jelikož ukrajinské ministerstvo kultury usoudilo, že Brüno ohrožuje morálku občanů. Něco na tom bude.

Sacha Baron Cohen se přitom narodil v Londýně jako obyčejný židovský chlapec z vyšší střední vrstvy, který toužil být hercem a komikem. Po vystudování soukromé střední školy se rozhodl, že se bude věnovat historii na univerzitě v Cambridgi, kde působil v ochotnickém divadle. Následně se stal modelem a posléze i moderátorem. Až díky pořadu F2F přišel na to, že je velice schopný a věrohodný imitátor. Svými postavami doslova žije, takže se nemůžeme divit, že poprvé poskytl rozhovor sám za sebe až v roce 2012.

Jeho zatím posledním úspěšným projektem je reality show Who is America, ve které si zahrál protiteroristického experta z Izraele. V pořadu dokázal ve falešném rozhovoru napálit amerického senátora státu Georgie Jasona Spencera takovým způsobem, že musel následně ze své funkce rezignovat.

A zde je příběh nejsledovanějšího zločince v historii USA.

Podobné články

Doporučujeme

Další články