fb pixel Dožije se Miloš Zeman prezidentských voleb? – G.cz
Vyhledávání

Dožije se Miloš Zeman prezidentských voleb?

Prezident Miloš Zeman byl minulý týden na návštěvě v Číně a znovu oživil spekulace ohledně svého zdraví.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 24.5.2017, 07:00

Hned na úvod si Míla vystřihnul parádní entrée, kdy při vystupování z letadla zavrávoral a musel se chytit zábradlí u schodů. To byl však jenom začátek.

Miloš Zeman celkově během návštěvy působil unaveným dojmem, načež musel přispěchat jeho panoš Jirka Ovčáček s vysvětlením, že program je příliš náročný a proto se nemůžeme divit, že je pan prezident unavený.

To dá rozum. Takové vystupování z letadla, to znaví nejednoho vrcholového sportovce. Potom pár tiskovek, něco rozhovorů a nakonec společné focení. To by zlomilo každého. Proslýchá se, že čínský prezident Si Ťin-Pching musel během náročného programu minulý týden brát anabolika, aby byl vůbec schopný ráno vstát z postele. Každý deset minut potom musel být přenesen na půl hodiny do kyslíkového stanu.

Nicméně zpět k Mílovi. Jakkoliv se to Ovčáček snažil uhrát na náročný program, nemůžeme přehlédnout fakt, že Miloš Zeman prostě není v kondici. Ačkoliv má prostatu jako panic, zbytek těla se podle všeho rozpadá. Nebylo by divu, kdyby z něho ke konci volebního období zbyla už jenom ta prostata.

Tady se nabízí zásadní otázka: „Dožije se Miloš Zeman prezidentských voleb?“ To, že v případě zvolení přežije své další volební období, se zdá být nyní jako naprostá utopie. A tady to z mojí strany není žádné hanobení ani zesměšňování prezidenta (Konkrétně tedy v tomto případě. Jinak se článek hanobením jen hemží. My musíme hanobit prezidenta, protože nás platí CIA a ilumináti.). Tady jde spíš o jakousi lítost. Když vidíte, jak Zemana v Číně na společné focení musí dovést na vozíku a potom toho chudáka takřka přenesou a umístí na místo, kde má stát, je vám toho starého pána prostě líto. Má tohle zapotřebí? Ví vůbec ještě, co dělá a kde je?

Jirka Ovčáček ale jako správný patolízal přišel se zajímavým srovnáním, kdy přirovnal Zemana k americkému prezidentu Rooseveltovi. Jirka prohlásil, že Roosevelt vyhrál 2. světovou válku. A to, i když byl na vozíku. Vrávorající přidrzlý Zeman spíše vypadá, že tu světovou válku způsobí, než by nějakou vyhrál. Ostatně představte si Miloše Zemana, jak vyhrává nějakou válkou. Jakoukoliv. Válku se závislostí na alkoholu prohrál už dávno, stejně tak válku o důstojnost prezidentského úřadu.

Ať je to, jak chce. Ať Zeman vyhraje válku, nebo ji začne, to není podstatné. Podstatné je to, že nevypadá úplně čile. Úplně vidím Jiřího Kajínka ve vězení, jak zděšeně trne u televize při pohledu na Zemana v Číně a drží Mílovi palečky, aby se aspoň dožil návratu do Čech, aby mu udělil milost. To by byla opravdu smůla.

On to ale Ovčáček nějak uhraje. I když bude Zeman v kómatu nebo dávno pod drnem, mluvčí ho přirovná třeba k Churchillovi, který rovněž pomohl vyhrát druhou světovou válku a přitom je už několik desítek let po smrti. Ostatně voličům Miloše Zemana to bude jedno. Ti budou Miloše volit, ať se děje, co se děje. Živého, či mrtvého. Hlavně, že bude bránit naši zem před imigranty a bude se zajímat o obyčejného člověka. To je to nejdůležitější. Je to mnohem důležitější, než prezident, který sotva leze a každé ráno bouchá šáňo na oslavu, že ještě žije.

A TADY se dočtete, že Miloš Zeman udělí rovněž milost vězni z Azkabanu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články