fb pixel Díky za nic: ČSSD nechce, abychom měli peníze – G.cz
Vyhledávání

Díky za nic: ČSSD nechce, abychom měli peníze

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Naše aktuální vláda, která prý pracuje pro lidi, nás nepřestává překvapovat. Zatímco hnutí ANO dokáže ze všech šlamastik poměrně zdatně mediálně vybruslit, tak ČSSD, coby levicová vládní strany se naopak snaží dělat opak. Odmítá zrušit superhrubou mzdu, která by mohla zvýšit zaměstnancům platy. Navíc je chce i dál nutit platit bezcennými papírky, na kterých profituje třetí strana. Řeč je samozřejmě o zrušení stravenek, které se sociálním demokratům nelíbí.

Martin Miko
Martin Miko 16.1.2020, 13:04

Nepřející ČSSD v čele s Hamáčkem

ČSSD si zkrátka nepřeje, abychom měli víc peněz. Naopak si přeje, aby se do státní kasy nahromadilo víc peněz, které by pak neúčelně rozdávala například i lidem, kterým se nechce chodit do práce. Ano, myslíme na matky samoživitelky a nebohé seniory, kteří si své dávky zaslouží, protože jsme zkrátka sociální stát a dokážeme podávat pomocnou ruku. Na druhou stranu žijeme v kapitalismu, který by měl být založený na lidské práci, ze které by lidem měla přicházet do kapsy patřičná odměna. To bohužel ČSSD tak trochu nechápe.

A proč to nechápe? To je velmi dobrá otázka, na kterou je těžké odpovědět. ČSSD sice prosadila zvýšení minimální mzdy, avšak tímto krokem pouze přitížila zaměstnavatelům, kteří nyní musí odvádět více peněz za odvody, pojištění a daně. To socanům přijde naprosto v pořádku. Nyní když ministryně financí Alena Schillerová (ANO) přišla s nápadem zrušit superhrubou mzdu a změnit systém dotování stravného stravenkami, tak už se to ČSSD nezamlouvá. Lidé by totiž dostali více peněz, za které by si mohli koupit, co chtějí, místo toho, aby je měla ve své moci například taková Jana Maláčová, která by je zas ráda někomu podstrčila a tím si uplatila další voliče.

Nezapomínejme, že se jedná o peníze z lidské práce. Přístup ČSSD k pracujícím lidem je celkem demotivující a to hned dvakrát během velmi krátké chvíle. Pro sociální demokraty je samozřejmě zrušení superhrubé mzdy velký výpadek příjmů do rozpočtu, avšak oni samozřejmě v minulosti připomínali, že se jedná o výmysl pravice. V roce 2010 měla dokonce ČSSD ve svém volebním programu zrušení superhrubé mzdy. V roce 2020 však asi přišlo prozření. Paradoxní na tom celém všem je, že ČSSD tvrdě odmítá zrušit superhrubou mzdu, a následně v ten samý den si Jan Hamáček alibisticky napíše na svůj Twitter toto: „Chceme zrušit superhrubou mzdu, ale nesmí to ohrozit peníze na zdravotnictví, důchody nebo školství. Už tak bude těžké sestavit rozpočet a stou pětadvacetimiliardovou sekerou mi to připadá jako Mission Impossible.“ Ano, tohle si na Twitter vážně napsal ten stejný Jan Hamáček, který zároveň schvaluje rozhazování státních peněz na všechny strany.

Totéž se týká i stravenkového paušálu, který navrhuje rovněž zavádět Alena Schillerová. Sociálné demokraté jsou opět proti. Proti návrhu zavedení stravenkového paušálu se opět ohradil již citovaný Jan Hamáček, který nechápe důvody, proč by se měl rušit funkční systém stravenek. Nevidí k tomu prý důvod. My samozřejmě vidíme jeden velký a zásadní důvod, a tím je třetí strana neboli firmy, které obchodují s bezcennými stravenkami a vydělávají na nich stamiliony. Stačí jim k tomu jen s 5 až 7% přirážkou vybírat od obchodníků a restauratérů stravenky. Tím přicházejí provozovatelé restaurací, kteří dávají práci lidem, znovu o peníze. Vysvětlil toto vůbec někdo panu Hamáčkovi?

Prosíme o to, aby ČSSD přestala pracující lidi otravovat nesmysly a nechala jim peníze v kapsách. Oni sami nejlépe vědí, jak s nimi naložit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články