Devítka poradců primátoru Hřibovi nestačí! Odpověz na inzerát a staň se jeho desátou pravou rukou – G.cz
Vyhledávání

Devítka poradců primátoru Hřibovi nestačí! Odpověz na inzerát a staň se jeho desátou pravou rukou

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zatímco na digitalizaci státu pracuje zhruba 5 externistů na poloviční úvazek plus pár státních zaměstnanců, co to mají jako vedlejšík k hlavnímu úvazku, primátor hlavního města Praha zaměstnává 9 poradců a nyní hledá desátého. To se samozřejmě nelíbí opozici, která si stěžuje na to, že to daňové poplatníky stojí měsíčně zhruba čtvrt milionu korun. A to se vyplatí!

Rom Jeremy
Rom Jeremy 12.9.2019, 11:56

Staň se Hřibovým poradcem

Mít schopné rádce je základem správného vládnutí, nicméně mít pod sebou 9 poradců a shánět desátého na vztahy s veřejností, to není pro pirátského primátora Zdeňka Hřiba moc dobrá vizitka. Informaci přinesl deník Blesk, stejně jako to, že způsob vládnutí současné trojkoalice se příliš nelíbí opozici (kdo by to byl řekl). „Je to další absurdita z dílny Pirátů a dokazuje jejich praktickou nepoužitelnost v politice,“ sdělil Blesku poslanec Patrik Nacher z ANO.

Problém je v tom, že primátor Hřib už dva tiskové mluvčí má, a nyní hledá dalšího. Tedy podle popisu pracovní náplně to tak vypadá. V inzerátu, který Piráti sdíleli na svých stránkách, by totiž desátý poradce Hřiba měl vykonávat v podstatě totéž, co jeho dva současní tiskoví mluvčí. Daňový poplatník tak bude muset zaplatit i třetího a rozhodně se nejedná o malé částky. Měsíčně totiž primátorovi poradci vyjdou zhruba na čtvrt milionu, což máme asi 3 miliony korun ročně. To není všechno, protože primátor má podle jedné z vedoucích zaměstnankyň pražského magistrátu Martiny Vackové ještě další 3 externisty, kteří pracují na dohodu o pracovní činnosti.

I vy se tedy můžete stát desátým poradcem primátora města Prahy. "Ahoj! Do týmu primátora hl. m. Prahy (historicky prvního pirátora) hledáme poradce primátora pro oblast PR! Staň se jím i ty," píše se na portálu Jobs.cz. Fórek s pirátorem necháváme bez komentáře, protože už nám není 13. Otázkou je tedy pouze to, na na co ještě čekáte. Staňte se dalším státním zaměstnancem, kterých letos máme v České republice zhruba 470 tisíc. A není to ještě málo, Antone Pavloviči?

A zde vás potěší podnikavý Kotlár, který se vydával za věštkyni, a vydělal si tak spoustu peněz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články