fb pixel „Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?“: 6 jedinečných vzpomínek na život Jiřího Paroubka – G.cz
Vyhledávání

„Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?“: 6 jedinečných vzpomínek na život Jiřího Paroubka

Jakákoliv představa Jiřího Paroubka může zabít každý sex + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Dnes je tato politická funkce spíše za trest, ale být v roce 2006 předsedou ČSSD, to byla opravdu velká věc. Právě tehdy se této „pocty“ dostalo Jiřímu Paroubkovi. Ten byl šéfem a hlavní tváří socdemáků až do června roku 2010, kdy ho vystřídal Bohouš Sobotka. Připomeňme si nejzásadnější okamžiky Paroubkova života, které v našich srdcích zůstanou navždy.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 13.5.2021, 10:47

Oranžová legenda nám chybí

Většina národa ho zná jako muže s velkou pihou na tváři, jenž několik let vedl ČSSD. My v redakci G.cz si však Jiřího Paroubka pamatujeme také jako někoho, kdo chvíli bydlel v Teplicích a kdo má sexy mozek. A je toho víc. Oprášili jsme 6 zásadních momentů v Paroubkově kariéře a životě, které jsou uložené hluboko v našich mozkových záhybech a vypálené v našich sítnicích.

1. Legendární vysvětlování příjmů

Vzpomeňme na legendární tiskovou konferenci, v rámci níž Jiří Paroubek za pomoci skicáku a fixy vysvětloval veřejnosti své příjmy. Bylo to velmi výživné a zahrnovalo to i větu: „Kdo z vás to má?“ Tato věta zlidověla.

2. Éra létajících vajec

Je to dávno, ale kdysi bylo v módě přijít na mítink ČSSD v rámci předvolební kampaně a házet vejce na Jiřího Paroubka. Těch vajec byly stovky a lidé Paroubka na náměstích vítali s narvanými platy a mohutným pískotem. Zlaté časy. Kdo neházel, nebyl Čech.

3. Touha po Kateřině Brožové

Legendární kandidatura Kateřiny Brožové do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2009 se nakonec nevyvedla. Původně se měla stát volebním lídrem za ČSSD v Teplicích, ale po pár dnech to vzdala. Prý to byl nápad Jiřího Paroubka, který se dokonce do lázeňských Teplic přestěhoval, aby Kačenku podpořil a na vše dohlédl. Marná snaha.

4. Burianův den žen

Psal se rok 2008, když Paroubkova tehdejší žena Petra Paroubková točila díl pořadu Burianův den žen, ve kterém jsme mohli Jiřího Paroubka zastihnout u něj doma v kuchyni, kde vypráví o tom, jak rád jí ryby. Kultovní pohled na to, jak to vypadá u Paroubků doma. Burian se nebojí zeptat.

5. Cvičitel chuej-čchun-kung

Když politická kariéra Jiřího Paroubka skončila, uklidil se do ústraní. Z ničeho nic se však vrátil jako cvičitel omlazovacích cvičení čínských císařů. Na internetu se dokonce objevilo několik lekcí, v nichž Jiří předvádí vítání slunce. Kult.

6. Útěk z Českého rozhlasu

Psal se rok 2017, když dal Jiří Paroubek Českému rozhlasu pouze šestiminutový rozhovor. Pak vstal a odešel ze studia, protože se mu nelíbily otázky, které mu byly kladeny. Jirka did it before it was cool, Tomio!

A zde je 9 důvodů, proč nesnášíme období, kdy se fandí hokeji.

Podobné články

Doporučujeme

Další články