fb pixel Czechia aneb dalších 5 možných názvů pro Českou republiku – G.cz
Vyhledávání

Czechia aneb dalších 5 možných názvů pro Českou republiku

Ústavní činitelé se shodli, že nadešel čas poskytnout světu adekvátní cizojazyčné verze jednoslovného názvu naší země, tedy Česko. Tím jednoslovným názvem má být Czechia.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 18.4.2016, 16:28

Takže v případech, kdy nebude potřeba použít formálně Czech Republic, budeme prostě a jednoduše Czechia.

Moravané a Slezané se samozřejmě bouří. Vinné sklepy hoří v plamenech, začíná rabování a ostravský patriot a aktivista Petr Šlégr se vyjádřil, a nyní citujeme: „Ta Czechia je piča jak cyp.“

Navíc teoreticky hrozí, že budeme muset vracet víc jak jednu miliardu korun z dotací EU, kterou jsme v minulých letech získali na propagaci názvu Czech Republic.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že název Czechia nám v mezinárodní prestiži příliš nepomůže. V italském překladu je název Czechia velmi podobný italskému slovu, které v překladu znamená slepá holka.

V Bulharsku budeme zase znít jako masturbace.

Když už se tedy má měnit název, tak ať to stojí za to. Předkládáme možnosti názvu, které by byly příhodnější.

1. Babishow(o)

Jednoduché, mezinárodní, snadno zapamatovatelné. Foneticky s českým přízvukem připadá v úvahu jak „Babišov“ nebo „Babišovo“. Do budoucna k tomu stejně směřujeme, takže bychom takto ze startu předešli dalšímu zbytečnému přejmenování.

2. Chechnya

V zahraničí si beztak budou plést Czechia s Chechnya, takže proč tomu nejít naproti? Prostě budeme Čečensko. Sjednocení názvu s Čečenskem předejmeme do budoucna mezinárodním faux pas. Navíc ušetříme, neboť logo s názvem už je hotové a jenom si ho od Čečenska propůjčíme.

3. Zeeman

Foneticky „Zímen“. Název země, který evokuje akčního hrdinu, by nám jistě zvýšil prestiž a vážnost. Konečně bychom byli bráni za jednu ze světových velmocí.

4. Czecho

Vycházíme z logiky věci. Když se rozdělilo Československo (Czechoslovakia) na Česko a Slovensko, vzniklo tedy Slovakia a Czecho. Tím pádem je to jasné a jsme Czecho.

5. Jagria

Až budoucí prezident pan Jaromír Jágr dosedne do svého úřadu, bude už vše připraveno. Jagria (čti Džegria) bude země světového formátu, neboť Jarda už teď dře na tom, aby názvu zvýšil prestiž hlavně v zámoří. Navíc (díky působení v KHL), je budoucí Jagria už nyní známá jak v USA, tak i Rusku, takže nikdo nemůže tvrdit, že by byl jasný příklon k jedné, či druhé straně.

Pokud by náhodou (z nějakého dosud nejasného důvodu) Jarda prezidentem nebyl, máme pořád v záloze ještě Micka Jaggera z Rolling Stones.

A TADY máte 11 důvodů, proč je Česká republika jednoduše krásná.

Podobné články

Doporučujeme

Další články